GALATASARAY

Fatih Terim'den sitem! Rehavete kapıldılar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Spor Toto 1. Lig takımı Hatayspor'a 4-2 yenilmelerine rağmen üst tura yükseldikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Fatih Terim'den sitem! Rehavete kapıldılar

Terim, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 2-0 önde  oldukları karşılaşmanın 4-2'ye gelmesini değerlendirdi.
 
Maçta 2-0 öne geçtikten sonra da birçok pozisyona girdiklerini ifade  eden Terim, "Kafi gelmiş olacak ki (futbolcular) o ciddiyetten uzaklaştılar.  Onlar için de güzel bir tecrübe oldu ama onlar ne zaman bu fırsatı yakalarsa bunu  iyi değerlendirmeliler." diye konuştu.
 
Terim, ciddiyetin önemini vurgulayarak şöyle devam etti:
 
"Galatasaray her saniye ciddiyet isteyen bir kulüptür. Hele hele  futbolun içerisinde... Bugün inanılması zor birçok şey oldu. Ben işin analiz  kısmını oyuncularımla kendim yaparım. Turu geçtiğimiz için mutluyum. Kazanmaları  gerekirdi. Hatayspor'u da tebrik ediyorum, gayet iyi oynuyorlar ama onlara da  yazık. Onlar da bu sahada nasıl oynuyor, bizden evvelki kupada olanlara da yazık.  Onlar da burada nasıl oynamış. Bunu sadece kendimiz için değil onlar için de  istiyoruz. Bu kadar iyi top oynayan, hocalarına da söyledim zaten, iyi bir  Hatayspor var. Çocuklara da yazık günah, el birliğiyle bunu bir an evvel  halletmeliyiz. Ayrıca da validen, belediye başkanına, Hatayspor başkanından tüm  yönetime ve Hatay halkına çok teşekkür ediyorum, bizi çok güzel ağırladılar."
 
Terim, bir basın mensubunun, "Hatayspor'un geleceğini nasıl  görüyorsunuz?" şeklindeki sorusunu, "Bayağı iyi oynuyorlar. Gayet de iyi  gidiyorlar ama onlara yapacağımız en büyük iyilik önce güzel stadyumu ve zemini  onlara temin etmek." diye yanıtladı.
 

Yorumlar