GALATASARAY

Fatih Terim'den flaş şampiyonluk sözleri!

Avrupa'ya veda eden Galatasaray'da gözler Süper Lig ve kupaya çevrildi. Fatih Terim "Biz daha önce yaptık. Sizlerle de bunu başarmak istiyoruz. İki kupayı da müzemize taşımalıyız" dedi

Fatih Terim'den flaş şampiyonluk sözleri!

Galatasaray, devre arası transferlerle umutlu olduğu sezonda Avrupa Ligi'nde hüsran yaşadı.

Benfica'ya 1-2 ve 0-0'lık sonuçlarla elenen Cimbom'da teknik direktör Fatih Terim, oyuncularının motivasyonunun düşmemesi için konuşmalara başladı.

Öğrencilerini Süper Lig ve Türkiye Kupası'na odaklamak isteyen İmparator, kulübün yapısını anlatıyor.

Geçmişte Cimbom'un 2 kupayla kapattığı sezonları hatırlatan Fatih Terim'in öğrencilerine "Burası Galatasaray. Bizde hedef bitmez. Evet Avrupa'dan elendik ancak önümüzde hala alabileceğimiz 2 kupa var. Bunun için herkesin tam konsantre olmasını istiyorum" dediği öğrenildi.

3-0'I SAKIN UNUTMAYIN

Fatih Terim, Avrupa Kupası'nda oynanan maçlardan sonra takımın ritminin bozulmasını istemiyor. Bu sebeple öğrencileriyle konuşan deneyimli hoca, ilk yarıda 3-0 kaybedilen Akhisar maçını da hazırlattı.

Terim'in "Bizim için büyük-küçük maç ayrımı yok. Hata yapma lüksümüz de yok. Her maç 3 puan. Akhisar'ın puan cetvelindeki yeri bizi ilgilendirmez. İlk yarıda bizi farklı yendiklerini unutmayın. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz" dediği belirtildi. Usta hoca şampiyonluk unvanını korumak için ligin kalan bölümünde en az hata ile oynamaları gerektiğini vurguladı.

MUSLERA'YA TERAPİ

Cimbom'un Uruguaylı eldiveni Fernando Muslera, Benfica maçında 24 pas hatası yaptı. Takım arkadaşları sürekli onun rakibe teslim ettiği topları geri kazanmak için uğraşıyor. Fatih Terim'in de bu durumdan memnun olmadığı ve kaleci antrenörü Claudio Taffarel ile görüştüğü öğrenildi.

Terim'in "Topu oyuna ayakla sokmasına özel olarak çalışın. Top bizde kalmalı. Rakibe verdiğimizde oyunumuz bozuluyor" dediği öğrenildi. Taffarel de Muslera ile özel olarak ilgilenecek.

Yorumlar 1 yorum