FENERBAHÇE

Fatih Terim Fenerbahçe derbisinin planını yaptı

Fatih Terim derbi planını belirledi. Terim, Kadıköy’deki 19 yıllık galibiyet hasretini hücum futboluyla bitirmek istiyor. Aslan sahaya yine iki 10 numarayla birden çıkacak, takım topu Fenerbahçe’ye bırakmayacak, pres rakip kaleden başlayacak.

Fatih Terim Fenerbahçe derbisinin planını yaptı

Haftayı lider Başakşehir’in 6 puan gerisinde kapatan Galatasaray’da, gözler Kadıköy’deki Fenerbahçe derbisine çevrildi. 

Teknik direktör Fatih Terim, zorlu maça sezonun en kritik virajı gözüyle bakıyor. 

Yardımcılarıyla birlikte derbinin planını şimdiden belirleyen tecrübeli çalıştırıcı, deplasmanda olmalarına rağmen maçı hücum futboluyla kazanmayı hedefliyor. 

Kadıköy’deki 19 yıllık galibiyet hasretini bitirmeyi isteyen Terim, tıpkı Yeni Malatya karşısında olduğu gibi, sahaya iki 10 numarasını birden sürecek. Emre Akbaba ile Belhanda, orta sahada hücuma yönelik olarak görev yapacak. 

Tekniği daha yüksek takım

Ndiaye ise takımın ön liberosu olarak, orta sahayı sürekli öne taşımaya çalışacak. Diagne, Onyekuru ve Feghouli de presi rakip kaleden başlatarak, Fenerbahçe’ye nefes aldırmamaya uğraşacak. 

Terim, özellikle topun sürekli kendilerinde kalmasını istediğinden, tekniği yüksek oyunculara bu maçta daha fazla şans tanıyacak.Savunmanın göbeğinde de büyük ihtimalle Fernando ve Donk ikilisi şans bulacak.

Beklerde Mariano ile Linnes de sürekli olarak hücuma destek sağlayacak.

 

Yorumlar 1 yorum