GALATASARAY

Fatih Terim Benfica maçı öncesi iddialı konuştu

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Benfica ile karşılaşacak olan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim Benfica maçı öncesi iddialı konuştu

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Benfica ile karşılaşacak olan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, açıklamalarda bulundu.

Hedefinin UEFA Kupası olup olmadığı sorulan Terim, "Benfica gibi önemli ve güçlü bir takımı elersek, ondan sonra bazı şeyleri daha net konuşabiliriz. Bence Benfica iyi bir ölçü olacak ancak Galatasaray doğaldır ki, her kupaya talip olmak için oynar, hedefi odur" cevabını verdi.

Benfica böyle bir takım

Benfica'nın kadrosundaki eksiklere de değinen deneyimli teknik adam, "Daha maça başlamadan o eksikti, bu eksikti falan... Biz de Mitroglou dahil birçok oyuncuyu listeye yazamıyoruz. Benfica'nın daha 2014'te Sevilla'ya kaybettikleri penaltılı final var, Benfica böyle bir takım. Zor bir maç ama elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.

Porto'dan daha iyi

Benfica'nın şu anda Porto'dan daha iyi durumda olduğunu söyleyen antrenör, "İki tane Porto maçı bizim Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız iki tane çok önemli maç. Birçok fırsattan yararlanamadığımız bir maç. Hatta bir de penaltı kaçırdığımız bir maç. Dışarıdan seyretseniz kaybetmemiz imkansız ama işte futbolu güzel yapan da bu. O performansları sergilersek tur için umutlu olabiliriz. Benfica son saniyede Ajax'ı yenip Devler Ligi'nde de kalabilirdi. Bakacak olursanız bana göre Benfica, Porto'dan iyi durumda. Muhakkak ki Porto çok iyi bir takım ancak form durumu olarak Benfica daha iyi şu an" diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi'nin ilk hedef olduğunu söyleyen Fatih Terim, "Niyetimiz tabii Şampiyonlar Ligi'ydi ancak olmadı. İnşallah yarın ki maç UEFA Avrupa Ligi Kupası için bir adım olur. Sadece santraforsuz değil, bazı eksiklerle de mücadele ettik. İki Porto maçından birini kazansak, olaylar farklı seyredebilirdi. İnşallah UEFA'da gidebildiğimiz yere kadar gideriz. Eğer Benfica'yı geçersek, çok daha net konuşmalar yapabiliriz. Benfica bunun için çok önemli bir baz. Benfica'ya baktığımızda 2014'te Sevilla'ya kaybettikleri final var. Eğer onları geçersek, ileriyi daha sağlam şekilde konuşabiliriz." mesajını paylaştı.

Hiçbir zaman bahanemiz olmadı

Kadroya ekleyemedikleri oyuncuların bulunduğunu vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "Şampiyonlar Ligi grubundaki kadromuza göre şimdi kadromuzun rakam değeri çok açık, herkes görüyor. Maalesef yazamadığımız futbolcularımız var. Sadece 3 tane değişebiliyorduk, onu da Diagne ve iki stoperimize kullandık. Biz bu kadar takviyeye de alışkın değiliz işin açıkçası. Hiçbir zaman bahanemiz olmadı, olmaz da... Seyircisiyle beraber bütünleşip, kendi istediklerini rakip kabul ettirmeyi amaçlayan bir takımız biz. Oyunun gelgitleri bizi nereye sürükler bilemiyoruz. İsteğimiz saha avantajımızı seyircimizle birlikte kullanmak." ifadelerini kullandı.

FERNANDO: "EN BÜYÜK ARTIMIZ MUHTEŞEM TARAFTARIMIZ"

Galatasaray'ın Brezilyalı oyuncusu Fernando ise, "Mutlaka zor geçecektir. Benfica iyi bir takım ama biz de neler yapacağımızı, neleri iyi yaptığımızı ve gücümüzü biliyoruz. En büyük artımız, muhteşem taraftarımızla mücadele etmek olacak. İyi bir sonuçla sahadan ayrılmak istiyoruz. Kendi liglerinde ciddi bir skor aldılar. (10-0) Bu skordan bağımsız olarak onlar zaten çok iyi bir takım. Felix de iyi bir futbolcu, attığı güzel golleri var ama yalnızca o değil. Yarın akşam hepsine karşı önlemimizi alacağız. Şu anki durumlara bakılırsa Porto biraz daha önde gözüküyor. Ancak kimsenin Benfica'yı küçümsememesi gerekiyor. Diğer taraftan bakacak olursak, biz de çok iyi bir takımız ve yapacaklarımızın farkındayız." dedi.

Yorumlar