SÜPER LİG

Fatih Altaylı'dan Abdullah Avcı'ya sert sözler

Habertürk TV'de yayınlanan Emin Çağlar ve Hande Sarıoğlu'nun moderatörlüğünü yaptığı Spor Saati programında Galatasaray'ın şampiyonluğunu konuşan Fatih Altaylı, Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı'ya da sert sözler söyledi.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Fatih Altaylı'dan Abdullah Avcı'ya sert sözler

Fatih Altaylı, Galatasaray'ın önce Ziraat Türkiye Kupası'nı daha sonra Spor Toto Süper Lig'in 2018-2019 sezonu şampiyonu olması üzerine Habertürk TV'de yayınlanan Spor Saati programında önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Altaylı, Abdullah Avcı'nın Fatih Terim için sarf ettiği ''Delikanlı adam kaçmaz devam eder, çete halinde saldırdılar'' sözlerine programda değindi. Altaylı, "Mayıslar bizimdir zaten. Şampiyon olmamıza ihtimal vermiyordum, kimi zaman totem de vardı söylemlerimde. Galatasaray mı şampiyon oldu, Başakşehir mi kaybetti? Ligin bitimine haftalar kala, Galatasaray'a çok iyi çelmeler takılmışken 8 puan öndeyken şampiyonluğu vermek, Başakşehir'in ikramı oldu.'' dedi.

İşte Fatih Altaylı'nın programda yaptığı diğer açıklamalar;

''Puan farkıyla öndeydi, çok bilmiş bir hocası vardı, arkasında Türkiye'deki bütün güçler maddi manevi neredeyse birleşmişti. O yüzden Başakşehir şampiyonluğu kaybetti.'' diyen deneyimli gazeteci, ''Böylece Galatasaray kazandı, çünkü Beşiktaş bazı hatalar yaptı. Fenerbahçe de düşmekten kurtulmaya oynadı, o yüzden Galatasaray, Başakşehir'in biçareliğinden, camia olamamasından, taşıma suyla değirmen döndürememesinden, Halk Ekmek'in parasıyla şampiyonluğun ahlaki açıdan belki kozmik adalet açısından layık görülmemesinden çünkü Halk Ekmek'in parasıyla şampiyon olunca yetim hakkıyla şampiyon olmuş oluyorsunuz.''

Rize'deki futbolcuların ahı tuttu

''Halk Ekmek'ten gelen, kamu kuruluşlarından gelen paralarla transfer yaptığınız zaman iyi bir şey yapmış olmuyorsunuz, futbola bir şey vermiş olmuyorsunuz. Belki de onların ahı tuttu. Belki de Başakşehirli futbolcuların Rize'de dövdüğü futbolcuların ahı tuttu, bilemiyorum ama Başakşehir şampiyonluğu kaybetti, Galatasaray oldu" 

Fatih Terim herkesin abisi

''Saha içerisinde oralara koştura koştura neden gidiyorsun? İlkinde tahrik oldun ama ikincide bırak abi. Elbette ki futbolcularına 'Ben de sizin kadar gövdemi koyuyorum' demek için yapıyor ama bunun da bir limiti var. Abarttığınız zaman tadı kaçıyor. Fatih Terim artık herkesin abisi, bunları yapmaması lazım" şeklinde konuştu.

Fatih Altaylı, Abdullah Avcı'nın o sözleri için de "Sen madem edepliydin, senin oyuncuların Rize'de adam dövdü. Sen ne yaptın onlara? Ertesi hafta maça koydun mu koymadın mı? Kulüp takımda banko oynamayan cezalandırdı, diğerlerine bir şey olmadı. Hocalarının ağzından bir şey çıktı mı? Eski hakemlerimizden Selçuk Dereli de yazdı... Ne yazdı 'Geçtiğimiz sezon Adem Büyük'e tokat at. Yetmedi gırtlak sıkan oyuncunu kadro dışı bırakmadı, burada ahkam kes..." Ben Galatasaray fanatiğiyim hadi, o da mı? Bunlar hep yaşandı. Abdullah Avcı sen daha racon kesecek kıvama gelmedin. Maç çıkışında gazetecilere saldıran serserileri korursan, rakip oyuncuya tokat atarsan söyleyecek lafın kalmamıştır!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 3 yorum