AVRUPA LİGİ

Ersun Yanal dev maç öncesi konuştu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, futbolculardan Neustadter ile birlikte Zenit maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Ersun Yanal dev maç öncesi konuştu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ve sarı-lacivertli oyuncu Neustadter, UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda yarın oynanacak Zenit maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Müsabaka öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Neustadter, Zenit maçının önemine değinerek, "Rakibimiz iyi bir takım. Fiziksel olarak güçlü bir takım göreceğiz. Bireysel anlamda iyi bir takım. Milli takımda beraber oynadığım arkadaşlarım var. Yüksek kaliteli bir takımla oynayacağız ama kendi sahamızda oynayacağız. Bizim ligimizin ikinci yarısı başladı ama Zenit daha bir maç bile oynamadı. Onların nasıl oynayacağını biliyoruz. Rakiple ilgili net bir görüntü olacak kafamızda. Uzun boylu forvetleri var, Dzyuba. Onlar baskı altındayken uzun top oynarlar, bence düşünceleri bu olacak. İkinci topları alabilmek bizim için önemli olacak" dedi.

"RİTMİMİZİ YAKALAMIŞ DURUMDAYIZ"
Zenit'in daha maçlarına başlamamasının kendileri için avantaj olduğunu ifade eden Neustadter, "Biz ritmimizi yakalamış durumdayız. Hazırlıkların sonuna geldiğinde durumunuzu bilemezsiniz, resmi maçlarla hazırlık maçları farklıdır. Bizim için en büyük avantajın bu olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

"Fizik gücü iyi bir takım"

Daha sonra söz alan teknik direktör Ersun Yanal'ın açıklamaları ise şöyle "İyi bir takımla oynayacağız. Rusya Ligi'nde lider. Roman'ın dediği gibi güçlü yönleri var. Biz de analizlerimizi yaptık. Fizik gücü iyi bir takım. Bunu tekniği ile birleştirebiliyorlar. Biz de F.Bahçeyiz. Kadıköy'deki gücümüz tartışılmaz. Coşkuyu taraftarımızla bulup güzel bir gece olmasını diliyorum. Taraftarlarımız her zaman yanımızda. Rakibimize karşı direncimizin yüksek olacağını düşünüyorum. İki aşamalı bir oyun. Bu maçın ve rövanşın farklı stratejileri var. Biz güçlü bir takımız. Motivasyonumuz var.  

"Yarın Slimani belki de gecenin oyuncusu olabilir"

Yanal, Slimani ile ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Her gün yeni bir fırsat. Kötü diye bundan sonra kötü olacağını kestiremezsiniz. Yarın akşam belki de gecenin futbolcusu olur. Ön yargılı bakmıyorum. Çok çaba sarf ediyor. Umarım onun için de iyi olur.

"Alper şu anda oynamaya hazır"

Alper'in kötü bir sakatlığı oldu. Şu anda iyi. Oynamaya hazır. Liste yapıldı. Kariyerlerinde her şey iyi görünen oyuncular. Mazerete sığınmadan oynayacağız. F.Bahçe belli bir ortalamanın içinde olabilirse bu başarıdır. F.Bahçe'nin önündeki kurgu, buna yönelik kurgudur. Sayın Başkan ve yönetim kurulu bunun için çalışıyor. Büyük sıçramanın geleceğini düşünüyorum. 

"Hakemler futbol oyununun dışında olmalı"

Hakemler futbol oyununun dışında olmalı. Çok büyük ihtimalle yarın maçtan sonra Fransız hakem konuşulmayacak. Biz hakemleri futbolun içinde tutmaya çalışıyoruz. Bugünkü durumdan herkes memnun mu? Hiç kimse canının yanmadığı düşünülüyor mu? Keyfi işler oluyor mu? Keyfi işler oluyorsa bunları açıklarlar mı? Herkesin hakemi mi var? Bunu ben değil, herkes söylüyor. Herkes bir arada olmalı diye düşünüyorum.


"Keyfiyetten vazgeçmeliyiz"

Bir tarafta bir karar uygulanırken, diğer tarafta farklı kararlar veriliyor. Birisi diyor ki "Bu atılması gerekiyor", hakem maçtan sonra bana oyuncunun 'F... Off' dediğini söyledi. UEFA standartlarında bir eğitim var mı yok mu? Doğru yaklaşımlarda bulunmalıyız. Hepimiz korunmalıyız. Bu adamlar kararları vermekte zorlanıyorlarsa o zaman bir sıkıntı var. Keyfiyetten vazgeçmeliyiz. Hepsi saygın insanlar çünkü. Hakemle ilgili konuşurken çok daha dikkatli ve seçici davranıyoruz, çünkü ceza yiyoruz. Sistemi yönetenler düşünsün. Yüzde kaç VAR'a gittik? Siz araştırıyorsunuz. Bayern Münih veya Milan'ın maçlarını yüzde kaç hangi hakemler yönetiyor? Bizde herkesin kıdemli hakemi var. Sistem neye göre çalışıyor? Öğrenmeye hakkımız yok mu? 

Yanal'dan Rus muhabirine: Sana kopya vermeyeceğim

TASS muhabirinin "Yarın kalenizde kim olacak?" sorusuna Yanal gülerek "Sana kopya vermeyeceğim" karşılığını verdi. 

Yorumlar 1 yorum