BAŞAKŞEHİR

Emre Belözoğlu'ndan emeklilik açıklaması

Medipol Başakşehir Kaptanı Emre Belözoğlu, tek hedefinin şampiyonluk yaşamak olduğunu ve buna takım olarak inandıklarını söyledi ve iddialar hakkında açıklama yaptı..

Emre Belözoğlu'ndan emeklilik açıklaması

Belözoğlu ayrıca "Kolay olmuyor artık, eski yaşımda da değilim ama Allah nasip eder de bu sene şampiyon olursak sezon sonunda düşünecek ve fikrimi beyan edecek vaktim olacak" dedi.

Emre Belözoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalan 6 haftada da  aynı ciddiyetle mücadelelerine devam edeceklerini belirterek, "Aynı havada, aynı  oynama isteğiyle bunu yapabilirsek inanıyorum, inşallah ligin bu sene şampiyonu  biz olacağız. Ama futbol bu, karşımızdaki rakipler şampiyonluk alışkanlıkları, bu  kültürleri olan rakipler. Galatasaray olsun, Beşiktaş olsun bunlar çok iyi  takımlar, iyi oyunculara sahipler. Bu yüzden işimizi sıkı tutup çalışmamız  gerekiyor, her maçı ayrı ayrı hissetmemiz gerekiyor. Önümüzde şu an Rizespor maçı  var. Kolay olmayacak, Rizespor iyi bir takım, ikinci yarının en güçlü  ekiplerinden bir tanesi. Her maça bir final gözüyle bakıp inşallah ligin sonunda  o kupayı kazanan taraf biz olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Deneyimli futbolcu, "Medipol Başakşehir şampiyon olup Şampiyonlar  Ligi'ne katılma hakkı elde ederse Emre Belözoğlu'nu Şampiyonlar Ligi'nde mücadele  ederken görecek miyiz?" sorusuna, "Allah'a çok şükür yıllarca Şampiyonlar  Ligi'nde ve Avrupa kupalarında oynadım. İnanın büyük fotoğrafa baktığımda  inşallah tek bir hedefim var, o da Başakşehir'le şampiyonluk yaşamak. Ondan  sonrasını oturup konuşacak zamanımız inşallah olur. Çünkü ben de düşünmek  istiyorum. Benim için de kolay bir süreç değil. Yıllar ilerliyor, yaş ilerliyor,  sağ olsun İstanbul'da görüştüğümüz Toldo bizi övüyor ama 'içi beni yakar, dışı  seni yakar' derler. Kolay olmuyor artık, eski yaşımda da değilim ama Allah nasip  eder de bu sene şampiyon olursak sezon sonunda düşünecek ve fikrimi beyan edecek vaktim olacak." cevabını verdi.
 
"İlk yarıdaki oyunumuzu ne yazık ki bir golle sonuçlandırabildik"
 
 Deneyimli futbolcu, geçen hafta sonunda Beşiktaş karşısında aldıkları  2-1'lik yenilgiyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:
 
"İlk yarıdaki oyunumuzu ne yazık ki bir golle sonuçlandırabildik.  Sonuçta yıllardır bu tecrübeye sahip oyuncuları bulunan ve kültürü olan bir takım  Beşiktaş. Oyunu biraz daha önce koparabilecek skoru elde edebilseydik çok daha  rahatlayacağımız bir ikinci yarı yaşayabilirdik ama ikinci yarıda bizden daha  istekli daha kazanmak isteyen bir Beşiktaş vardı. Kazandılar, futbolun içerisinde  bunlar var. Biz puan avantajımızı hala devam ettirmekle beraber, ligin kalan son  6 haftasında Beşiktaş maçının ilk yarısındaki oyunumuzu oynamaya devam etmeye  çalışacağız. Elimizden geldiğince yine bunu yapmaya çalışacağız. İnşallah sezon  sonunda kupayı kazanan takım olmak adına..."
 
"Allah nasip ederse birçok şeyi değiştirebilecek bir şampiyonluk  olabilir"
 
Emre Belözoğlu, "Medipol Başakşehir'in şampiyonluğu Türk futbolunda  neleri değiştirebilir?" sorusunu ise şu şekilde cevapladı:
 
 "Kulüplerin ekonomik anlamda devletimize yüklemiş olduklarını  düşündüklerimizde, otomatik olarak kendi taraftarlarına ve camialarına  yüklediklerini düşündüklerimizde, Başakşehir bu anlamda mükemmel bir örnek olur,  diye düşünüyorum. Kulübümüzün, ekonomisini doğru yöneten, doğru transferler  yapan, doğru eğitimcileri olan ve hedefe gitme adına da saha içerisinde de doğru  bir planlama yapan mükemmel bir örnek olduğunu düşünüyorum. O yüzden Allah nasip  ederse birçok şeyi değiştirebilecek bir şampiyonluk olabilir."
 
 "Bilinçli bir şekilde ülkemizi biraz farklı göstermeye  çalışıyorlar"
 
Medipol Başakşehir Kaptanı, Inter'den eski takım arkadaşı Francesco  Toldo ile İstanbul'da buluşmasının da kendisini mutlu ettiğini söyledi.
 
 Toldo'nun Türkiye ile ilgili merak ettiği sorulara da cevaplar  verdiğini açıklayan Emre Belözoğlu, "Yıldız oyuncuların ülkemize gelip gitmesi,  hem ülke futbolu adına hem de biz yıllarca birlikte oynadığımız için çok güzel  duygular. Onlardan da ülkemizi dışarıdan gördükleri ile içine girdiğinde  gördüklerinin ne kadar farklı olduğunu duymak aslında bir yandan bizi mutlu  ederken bir yandan da ister istemez üzüyor. Ne yazık ki bilinçli bir şekilde  ülkemizi, ülkemiz insanını biraz farklı göstermeye çalışıyorlar. Onlar da buraya  gelip gördüklerinde hem bunun mutluluğunu hem de biraz şaşkınlığını yaşıyorlar.  Francesco ile bu konulardan bahsettik." şeklinde konuştu.

Yorumlar