OLİMPİYAT HABERLERİ

Cüneyt Çakır'ı yerden yere vurdular!

2016 Rio Olimpiyat Oyunları erkekler futbol çeyrek finalinde Brezilya - Kolombiya maçını yöneten Cüneyt Çakır, ağır eleştirilere maruz kaldı..

Cüneyt Çakır'ı yerden yere vurdular!

Yurt dışında yönettiği maçlarda hep adından övgüyle söz edilen Cüneyt Çakır ise bu sefer eleştirilerin hedefi oldu.

Sao Paulo Corinthians Arena'da oynanan maçta Brezilya 2-0 galip ayrılarak yarı finale yükselirken maçın hakemi Cüneyt Çakır'a ağır eleştiriler yöneltildi..

Kolombiya Caracol Radio ve Canal Uno futbol eleştirmeni Jose Borda, "Aşırı derecede toleranslı ve disiplinsiz" olmakla Çakır'ı eleştirerek, "Dün gece iyi değildi" dedi.

"AŞIRI TÖLERANS GÖSTERDİ"

Cüneyt Çakır yönetti Brezilya turladı

Futbol Red sitesine maçla ilgili bir yazı kaleme alan Borda, "Türk hakem Cüneyt Çakır, Brezilya-Kolombiya maçında aşırı derece toleranslıydı. Özellikle maçın birinci yarısında böyle bir düzeydeki karşılaşmanın hak ettiği disiplinli yönetimden uzaktı" diyerek şöyle devam etti:

"Maçın başlangıcından itibaren Walace, Renato Augusto, Barrios ve Roa gibi oyuncuların sarı kartlarını affederek oyunun ısınmasına yol açtı ancak maçı neredeyse mahvedecek kararı, 39. dakikada Neymar'ın Roa'ya yaptığı faulü kırmızı kartla cezalandırmamasıydı."

"BAZI HAREKETLERE SEYİRCİ KALDI"

Cüneyt Çakır'ın bu kararlarının Brezilyalı ve Kolombiyalı seyirciler arasında öfkeyi artırdığını ve hatta konuk takım seyircilerinin kendi elleriyle adaleti yerine getirmek istemelerine yol açtığını yazan Borda, Neymar'ın seyirciyi provoke eden davranışlarına Türk hakemin seyirci kaldığını savundu.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER