FUTBOL

Cüneyt Çakır'dan EURO 2020 açıklaması

FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, EURO 2020 ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cüneyt Çakır, EURO 2020 için 'En büyük hedefimiz Avrupa Şampiyonası'nda bulunmak' şeklinde iddia dolu ifadeler kullandı.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Cüneyt Çakır'dan EURO 2020 açıklaması

Cüneyt Çakır'dan EURO 2020 ile ilgili iddia dolu açıklama geldi. FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır "Bizler hedeflerimize hep adım adım gittik, bugüne kadar böyleydi, bundan sonra da böyle. En büyük hedefimiz Avrupa Şampiyonası'nda bulunmak. Bunun için ligin 2. yarısında çalışmalarımızı daha da arttırarak önce Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacağız. Avrupa Şampiyonası sonrasında FIFA, Dünya Kupası ile ilgili hakemleri ön hazırlıkları açıklayacak ve ona bakacağız" şeklinde konuştu.

Cüneyt Çakır kimdir?

1976 yılında İstanbul 'da dünyaya gelen Cüneyt Çakır 'ın asıl mesleği sigortacılıktır. Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Çakır 1.76 boyundadır. Şu anda hakemliğin yanında sigortacılık mesleğiyle de uğraşmaktadır. 10 yaşından 17 yaşına kadar Kartalspor 'un altyapısında futbol oynadı. 1994 yılında, 17 yaşında hakemliğe ilk adımını attı. 1994 yılında hakemlik kariyerine başlayan Çakır, 1997 yılında C klasman ve 1999 yılında da B klasman hakemi oldu. İlk yönettiği TFF kayıtlarında bulunan maç 18 Ekim 1996 tarihli Beşiktaş A.Ş.- Samsunspor Paf Ligi maçıdır ve 1.yardımcı hakem olarak görev yapmıştır. Üst klasman hakemi kategorisine 2001 yılında yükselirken Süper Lig 'deki ilk maçına da aynı yıl çıktı.

Hakemlik Kariyeri

Süper Lig'deki ilk maçı 29 Eylül 2001 tarihli Malatyaspor – Çaykur Rizespor maçıdır. 17 Mayıs 2014 'e kadar profesyonel Türk liglerinde toplam 413 maçta görev almıştır. 2006 yılında FIFA kokartı takmaya hak kazanan Cüneyt Çakır, gösterdiği başarıdan dolayı 2007 yılında Avrupanın yetenekli hakemlerinin davet edildiği İsveçli eski hakem Karl Ericson 'un yönetimindeki Mentör Programı 'na davet edilmiş ve buradaki üstün başarısından dolayı UEFA tarafından üst düzey müsabakalarda görevlendirildi.

TREND HABERLER
Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER