BEŞİKTAŞ

Beşiktaşlı Adriano'ya şok suçlama! Hapis istemi

Beşiktaşlı Adriano Correia hakkında İspanyol basınından gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. Brezilyalı İspanyol yargısı tarafından hapis ve para cezasına çarptırılabileceği öne sürüldü

Beşiktaşlı Adriano'ya şok suçlama! Hapis istemi

Beşiktaş'ın Brezilyalı sol beki Adriano Correia hakkında İspanyol basınından gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı.

Ülkede yayım yapan La Vanguardia gazetesi, 34 yaşındaki futbolcunun Barcelona'da oynadığı dönemde vergi kaçırdığı gerekçesiyle hapis ve para cezasıyla karşılaşabileceğini yazdı.

Savcılık dokümanlarına dayandırılarak verilen haberde yıldız ismin Barça'da forma giydiği 2010 ile 2016 yılları arasında imaj haklarından yıllık 435 bin ile 594 bin euro arasında bir gelir elde ettiği ancak bu gelire ait vergiyi ödemediği belirtildi.

İddiaya göre Siyah Beyazlılar'ın yıldız ismi, Nike ile olan sözleşmesinden elde ettiği 63 bin 304 euro'yu vergiden kaçırdı ve imaj haklarını da Portekiz'in Madeira Adaları'nda bulunan Chacun A Sa Place adlı bir şirkete aktarılmış gibi göstererek avantajlı vergi rejiminden yararlandı.

Öte yandan sambacının 2011 ve 2012 yıllarında İspanyol hazinesine yıllık kazancıyla ilgili yaptığı bildirimde reklamlardan elde ettiği geliri gizlediği ve emlak vergisi beyannamesine de Chacun A Sa Place'taki hisselerini eklediği kaydedildi.

Haberde Adriano ile ilgili davanın 9 Nisan'da görüleceği ve yıldız futbolcu hakkında 3 yıl hapis ve 1 milyon 746 bin 666 euroluk bir para cezası isteminin olduğu öne sürüldü.

Yorumlar