SPOR GÜNDEMİ

Beşiktaş Fenerbahçe maçında sahaya çıkacak mı BJK'nın kararı ne?

57. dakikadan itibaren oynanacak olan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi hakkında Beşiktaş Divan Kurulu kararını verdi. Yapılan toplantı sonucunda Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine çıkmama kararı aldı.

Beşiktaş Fenerbahçe maçında sahaya çıkacak mı BJK'nın kararı ne?

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde tatil edilen ve kaldığı yerden oynanması kararı alınan Fenerbahçe maçına çıkmayacağını açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMA : Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Maça çıkamama kararı alan Beşiktaş'a gelebilecek 3 büyük ceza

TFF FENERBAHÇE MAÇI KARARI : Türkiye Futbol Federasyonu dün yaptığı toplantıda maçın hakemi Mete Kalkavan'ın verdiği rapor doğrultusunda kararını ilan etti. Karar Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. Maddesi'nin 1. Fıkrasına dayandırıldı. Buna göre FB-BJK maçı kaldığı yerden yani 57. dakikadan itibaren devam edecek. Maça seyirci alınmayacak. Beşiktaş'ın kırmızı kartı geçerli olacağından takım sahaya 10 kişi çıkacak. Maçın kalan 44 dakikası 3 Mayıs 2018 perşembe günü oynanacak.

TFF kararında maçta başı yarılan Şenol Güneş ile ilgili bir yaptırım yer almamıştı. Olayın adli soruşturması ise sürüyor. Bugün gözaltındakilerin bir kısmı serbest bırakılırken 5 kişi tutuklanma istemiyle adliyeye sevkedildi.

Beşiktaş yönetimi Şenol Güneş için TFF kararında bir vurgu olmamasına tepkili. Fenerbahçe camiası ise TFF kararının hakem raporu doğrultusunda alındığını hatırlatıp 'Güneş'in numara' yaptığı konusunda ısrarcı. 
TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER