FENERBAHÇE

Aykut Kocaman'ın Mehmet Topal planı

Aykut Kocaman, rakiplerin oyunu kilitlediği bölümlerde 3'lü savunmaya dönerek bekleri hücuma sokmayı planlıyor. Deneyimli teknik adam savunmanın göbeğinde Mehmet Topal'ı oynatacak.

Aykut Kocaman'ın Mehmet Topal planı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında fizik-kondisyon antrenmanlarının dışında taktik çalışmaların üzerinde de önemle duruyor.

Deneyimli çalıştırıcı ligin ilk yarısında zaman zaman denediği üçlü savunmayı, ikinci yarıda daha fazla kullanacak. Böylelikle kanat beklerinin hücuma daha fazla katkı sağlaması hedefleniyor.

KİLİTLENEN MAÇLARDA KULLANACAK: Sarı-lacivertli teknik heyet maç içinde oyuncu değişikliği yapmadan taktik değişikliğe gidilecek anların olacağını biliyor. Özellikle rakibin oyunu kilitlediği veya hücumun daha çok gerektiği bölümlerde işte bu sistem devreye girecek.

Larin'in eski kulübünden Beşiktaş'a suçlama

SAVUNMADAKİ BOŞLUĞU MEHMET TOPAL DOLDURACAK: Sağ ve sol bekin hücuma katılımı sağlanacak. Savunmada oluşan boşluğu ise Mehmet Topal kapatacak. Deneyimli futbolcu orta sahadan geriye gelerek iki stoperin arasında görev alacak.

Teknik Direktör Kocaman da kamp çalışmalarında Mehmet Topal ile yakından ilgileniyor. Özellikle bu konuyla ilgili oyuncusuna beklentilerini aktarıyor.

Yorumlar