FENERBAHÇE

Aykut Kocaman'dan tepki! Biz Alex'le düşman...

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçı sonrası basın toplantısında birçok konuda açıklama yaptı.

Aykut Kocaman'dan tepki! Biz Alex'le düşman...

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman 1-1'lik beraberliğin ardından açıklamalarda bulundu. 

Yaklaşık 1 saat 10 kişi kalmalarına değinen tecrübeli teknik adam şöyle konuştu: "Söyleyecek bir şey yok. 1 saate yakın 10 kişi kaldık. İç saha hakimiyeti yüksek bir takım karşısında topun peşinden koştuk. Mücadele kalitesi ortaya koyduk. Direnmeye ve ofansif olarak da oynamaya çalıştık. Gol atmamız direncimizi arttırdı. Devrenin son dakikalarında yediğimiz gol direnç kırdı. En sevmediğim maçlardan biri. Kendi sahasında güçlü oynayan, kanatları kullanan bir takım karşısında koş koş koş oyuna döndü. Kolay değil bu takımlar karşısında eksik oynamak. Oyuncularımı kutluyorum."

Kırmızı kart tepkisi

Jahovic'in kırmızı kartını da eleştiren Kocaman, "Fırat Aydınus kendi klasının altında maç yönetti. Kırmızı kart göstererek yanlışıyla, göremediğini varsayalım. Yukarıdaki hakemler ne işe yarıyor. Jahovic kendini korumaya çalışıyor, temas var ama çekmeye çalışıyor. Bakmıyor musun, anlayabilmek mümkün değil. Maç iki yanlış kararla çığrından çıktı" açıklamasını yaptı.

VAR eleştirisi

VAR konusunda da görüşlerini dile getiren Aykut Kocaman, "Görüşlerimiz sadece bu maçla ilgili değil. Adalet getirmedi. Ben bunu demiştim, VAR yüzde 85'ini temizlerdi, netti bu. Kalan 1, 1.5 pozisyon, o gri pozisyonlarda bakıp bakıp, uzun süre bakıp sonra oradan yanlış karar çıkınca, bu bizim ülkemizde hakem kasıtlı olarak vermedi kavgasına dönüşür diye düşünmüştüm. İlk zamanlar VAR'da netlikler daha fazlaydı. Hangi kararı versek diye düşünüyorlar. Son zamanlarda güçlü takımların avantajına döndü" ifadelerini kullandı. 

'Milli takım reddedilmez'

Atiker Konyaspor'un hocası A Milli Takım'ın farklı bir yer olduğunu aktardı. Kocaman, "Milli Takım temsil yeridir. Orası temsil yeridir, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe yoktur. Herhangi bir teknik direktörün reddetme hakkı olmaz. Milli takım çalışmak ister ve yaparım. Bu işi takım formasının üstüne taşımak lazım. Milli takımlar, kendisine faydalı olacak insanı seçer ve görev verir. Bu değerler sistemini oluşturmak lazım" dedi.

'Alex'le kader birliği yaptık'

Aykut Kocaman, Fenerbahçe camiası ve Alex konusundaki polemikleri değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe'ye her zaman hizmet ettiğini vurgulayıp, "Aykut Kocaman olarak ne yapmış olabilirim? Görev aldığımızda her zerresinin sonuna kadar çalıştık. En zor dönemde bayrağı son ana kadar taşıdık. Bu mu? Bu durumu Fenerbahçelilerle bağdaştırmak saçma. Bir düşman yaratma sevdası var kulübün içinde" dedi.

Alex konusunda da açık konuşan Kocaman, flaş ifadeler kullandı: "Alex'le ilgili tarafı. Geldi, şahane maç seyretti. Biz Alex'le düşman değiliz. Alex'le rakip değilim. Alex'le kader birliği yaptık. Büyük bir dayanışmayla geçtik. Alex'le beni karşı karşıya getirmelerinin nedenini anlayabilmiş değilim. Benim yaşantımda dağıtıcılık yok, bütünleştiriciyim. Hayatım böyle. Alex'le burada kader birliği yaptık. Zaman zaman istenmeyen şeyler olabilir, ikimiz şu an başka bir hayat yaşıyoruz. Keşke gelseydi sarılırdık birbirmize. "

Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER