FENERBAHÇE

Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e şok sözler!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bugün düzenlenen basın toplantısında birbirinden önemli açıklamalar yaptı. Başkan Ali Koç toplantıda TFF Başkanı Nihat Özdemir'e, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'e ve Trabzonspor'a yönelik çarpıcı sözler söyledi. Ali Koç ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili de önemli ifadeler kullandı.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Ali Koç'tan Nihat Özdemir'e şok sözler!

Fenerbahçe'de bugün gözler Ali Koç'un düzenlediği basın toplantısındaydı. Düzenlenen basın toplantısında Başkan Ali Koç sadece Fenerbahçe'yi değil tüm spor camiasını yakından ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.

Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) aldığı kararlarla Türk futbolunda karmaşaya ve güven sarsılmasına neden olduğunu söyledi ve sözlerine "TFF, görev süresi boyunca kararlarıyla Türk futbolunda karmaşa ve güven sarsılmasına sebep olmaktadır" ifadelerini ekledi. 

Türkiye Futbol Federasyonu ile ilgili Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "Kazandığımız 11 maçın hakemlerinden 9'u bir sonraki hafta saha hakemi olarak görev almamış. Bunu sormak istedim. Anlattılar, kendi mantıklarına göre. Ancak tatmin olmadık. Medipol Başakşehir maçı, hakem Fırat Aydınus. Ne oldu da bu bir sonraki maça atanamadı. Arda Kardeşler. Ligdeki ilk maçımızı yönetmişti. 2 hafta maç alamadı. Aynı hakem haftalar sonra Hes Kablo Kayserispor ile deplasmanda oynadığımız maçı yönetti. Bu maçta 3 penaltımız verilmemişti. Bu maçın hakem hatalarıyla dolu olduğu her yerde konuşuldu. Bu hakem, sonraki hafta maç aldı. Tatmin olamadığımız kısımlar bunlar" dedi. Ve "Hes Kablo Kayserispor maçında Emre saha dışında diyaloğa girdi. Mevzuata göre bile kaptanın ceza alması mümkün değilken hakemlerden ek rapor istenmiş. Bu, hakemlere mesaj vermek değil mi? Gaziantep FK maçında kart bile görmemesi gereken Vedat Muric, niyet okunarak PFDK'ye sevk edildi. İnanın ceza vereceklerdi. Ama ne olduysa veremediler. Bu şekilde bir sevkin niyeti ve amacı hedefi nedir?" ifadelerini kullandı.

Divan Kurulu'nda ele alınan bir konu da 'harcama limitleri' konusu oldu. Ali Koç konuyla ilgili "Yeniden yapılandırmayı yapamadık. Harcama limitlerimiz de farklı ele alındı. Kendi imkanlarımızla bir şey yapmaya çalıştık. Denkleştirme mantığıyla kabul edilmesi gereken kabul edildi, verilen hak geri alındı. Nihat Özdemir çıkıyor alaycı bir şekilde 'transfer yaptılar' diyor. Biz Falette'e lisans çıkartabildik. Sadık Çiftpınar, maaşından bir kısım fedakarlık yaptı. O şekilde transfer ettik. Hiçbir şey yapamamaz hale getirdiler. Son derece de yorucu ve gönül kırıcı bir süreç yaşadık. Bütün olay biz nasıl Fenerbahçe'ye transfer yaptırmayız" şeklinde çarpıcı sözler söyledi. Harcama limitinin yüzde 30'dan 40'a çıkmasında herhangi bir taleplerinin olmadığını söyleyen Koç "Bu, Fenerbahçe istiyor konumuna getirildi. 'İstemedik' dedik. 'Çık söyle, kimin istediğini söyle' dedik. Nihat Bey söylemiyor. Kiminle yaptığı görüşmeden sonra limit 30'dan 40'a çıkarıldı? Kulüp bu isteğinde haklıydı. Transferlerden sonra limiti açıklıyorsun. Neden basının önünde söylemiyorsun? Enteresan." şeklinde konuştu.

"Ateş olmayan yerden duman çıkmaz"

Ali Koç'un toplantıda ele aldığı bir diğer konu da TFF Başkanı Nihat Özdemir'in istifa edeceği yönündeki iddialar oldu. Koç, bu iddialar ile ilgili "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" dedi ve konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Nihat Bey 'Zorlu'da başka başkanlarla görüştüm' dedi. Daha önce bunu niye söylemiyorsun. Başka kulüpler bunu devamlı gündeme getirdiler. 3 Temmuz'dan bahsediyor Nihat Bey. Tabii ki her şey aynı değil ama hedef aynı. Bugün de Fenerbahçe'nin muhtemel şampiyonluğu engellenmek isteniyor. O gayet iyi biliyor. Nihat Bey başkan olmadan önce de Fenerbahçe'nin 4 hafta arka arkaya yaşadığı hakem hataları gündeme getirmenin ardından gazeteye demeç vererek 'Bu federasyona kefilim, Fenerbahçe mazaret aramasın' demişti. Aynı hafta Nihat Bey'le yaptığımız görüşmede TFF ile ilgili tam tersi görüşlerini paylaşmıştı. Bu süreçte bizlere hak vermesini beklemiyorduk. Yeter ki gölge etmesin. TFF'ye elimizden gelen desteği verdik. Biz de safmışız. Nihat Bey itinayla seçilmiş meğersem. Alınması gereken her kararda kulüplerden oy birliği beklenecekse TFF'ye ne gerek var. Krizleri çözmek için daha sık iletişim yapmalısın. Sorunları biriktirmeyin. İstifa iddiaları var. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Dost ortamında 'istifayı düşünüyorum' demeyin. TFF Başkanlığı çok zor görevdir. En ağır görevlerden biridir. Bir de yönetim kurulu üyelerinin birini bile seçemiyorsanız daha zordur. Ticari sebeplerden dolayı manevra alanınız kısıtlıysa işiniz daha zordur."

"Mustafa Cengiz için talimat değişti"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in Fenerbahçe hakkında yaptığı açıklamalara eleştiride bulundu. Cengiz'in sürekli Fenerbahçe ile ilgili konuştuğunu ifade eden Başkan Koç, şunları kaydetti:

"Mustafa Cengiz'in açıklamalarını gülerek izliyoruz. Puan silmemize kafayı takmış. Öyle bir durum yok. TFF, zaten size bırakmaz, puan siler. Hızına yetişmek çok zor. Deşifre etmekte zorlanıyoruz. Hayvanlar aleminden ve yemeklerden benzetmeler yapıyor. Çelişen söylemlerde bulunuyor. 'Oyun oynanırken kural değişmez' diyor. Şeffaflıktan bahsediyor. Sırf sizin için geçen sezon talimat değişti. TFF'nin talimatlarının 97. maddesinde hak mahrumiyeti cezası diye madde var. Bu kişiler TFF müsabakalarına iştirak edemez deniyor. Statlara giremez deniyor. 150 gün ceza alıyor. Mektup yazıyorlar TFF'ye. Bu madde değiştiriliyor. Sırf başkan için değiştiriliyor. Harcama limitlerinde esneklik tanınmaması için mücadele ediyor. Ama aynı Mustafa Cengiz, 'UEFA kurallarına göre 5 milyon avro zarar etme limitimiz vardı 147 milyon avro zarar etmiştik. UEFA da bunu anlayışla karşıladı. Teşekkür ediyoruz.' diyor. Kendi ligine geldiğiniz zaman... TFF'yi etkilemeye çalışıyorsunuz. Bu nasıl bir çelişki. Biz açıklamamız gerek her şeyi açıklıyoruz. Biz bilmiyor muyduk geçen sene 10 bin avro menajerlik ücreti harcadığımızı. Dedim ki o zaman siz niye 10 bin avro harcadınız? O kadar oyuncu aldınız? Açıklama yaptı, '13,6 milyon avro ödedim ben.' Nerede bu para? 'Yolda mı düştü ben de bilmiyorum' diyor. Hani şeffaflık. Anlaması zorlu durumlar bunlar" dedi.

Futbolda şike davası

Ali Koç, futbolda şike davasıyla ilgili beraat kararlarına sevindiklerini kaydederek, "Artık kabul edilemez bir şekilde uzayan, son yapılan bozma kararıyla midemizi bulandıran bir süreçte iyi haberler de oluyormuş. Dün aldık. Herhangi bir örgütün olmadığı ispatlanmış oldu. Çok önemli bir adım. Aziz Yıldırım ve yöneticiler ile davadaki diğer kişilerin örgüt kurduğuna dair asılsızlığı netleştirilmiştir. 3 Temmuz'un kumpastan ibaret olduğuna dair inancımız tamdır. Bu şimdi daha da kuvvetlendi. Bu kararların camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Henüz istediğimiz noktada değiliz." diye konuştu. 

Fenerbahçe takım otobüsüne 2015'te yapılan silahlı saldırı

Koç, Fenerbahçe Futbol Takımı'na yönelik 2015'te Rize'den dönerken yapılan silahlı saldırıyla ilgili herhangi bir gelişme olmamasından yakındı.

Bu konuyla ilgili somut gelişme olmamasının kaygı verdiğini belirten Başkan Koç, "5 yıl geçmesine rağmen hala şüpheliye ulaşılmamış ve delil bulunamamıştır. Hala en ufak detaya ulaşılmaması anlaşılabilir değil. 50 kişinin ölme ihtimali olan saldırının açıklığa kavuşturulmaması hayatın akışına aykırıdır. 2019 sonuna kadar soruşturmanın biteceği söylendi. Ancak halen bir şey gerçekleşmedi. Bu konunun samimi bir şekilde aydınlatılmaya çalışılmadığını düşündüğümüzü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdinde girişimlerde bulunmak durumunda kalacağımızı söylemek istiyorum." şeklinde konuştu. 

Son olarak bu akşam oynayacakları Aytemiz Alanyaspor maçı hakkında da konuşan Ali Koç, "Ligin en kuvvetli takımlarından biriyle oynayacağız. İyi bir kadrosu var. Maçı kazanmak durumundayız. Takımımızı destekleyelim. Sonraki iç saha maçı Galatasaray derbisi. Ceza almamıza sebebiyet verecek hiçbir şey yapmayın." diyerek sözlerini tamamladı.

"Bizi devletimiz ile karşı karşıya getirmek istiyorlar"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Divan Kurulu'na katılması üzerine basında yer alan haberlere yönelik "Bizi devletimizle karşı karşıya getirmek istiyorlar" ifadelerini kullandı.

TREND HABERLER
Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER