TRABZONSPOR

Ahmet Ağaoğlu Sörloth ile ilgili gerçekleri açıkladı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımdan ayrılması an meselesi olan Alexander Sörloth ile ilgili gerçekleri açıkladı. Sörloth için yapılan teklif ne? Trabzonspor bu futbolcunun transferinden ne kadar kazanacak? Ağaoğlu tüm gerçekleri paylaştı.

Ahmet Ağaoğlu Sörloth ile ilgili gerçekleri açıkladı

Bordo mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımdan ayrılmak isteyen Alexander Sörloth ile ilgili tüm gerçekleri açıkladı.

Alexander Sörloth, Trabzonspor'dan ayrıldı mı? Leipzig'e mi transfer olacak? Tottenham ile görüştü mü? Trabzonspor Sörloth transferinden ne kadar kazanacak? Sörloth için yapılan teklif ne? Trabzonspor bu futbolcunun transferinden ne kadar kazanacak? Yeni forvet ne zaman alınacak?

İşte Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları:

Ahmet Ağaoğlu, Sörloth transferinden hedefledikleri kazancı açıkladı. Ağaoğlu, "Özetle şöyle diyebilirim; yüzde 50, yüzde 50 alacağız. Tekifler 20 seviyesinde öyle 25’ler, 30’lar yok henüz. Biz 15 milyon Euro alalım istiyoruz, 15’er kalsın yani. Bu takımın transferde şöyle bir özelliği var; yetiştirir satar, geliştirir satar. Aldığı oyuncuyla para batırmaz. Sörloth’u aldığımızda küfür ediyorlardı bize. Ne oldu? Trabzonspor forvetsiz mi kalacak? Mümkün mü böyle bir şey" dedi.

"En doğru şekilde hareket etmek zorundayız"

Bordo-Mavili kulübün 1 numaralı ismi, "Eğer bir oyuncu gitmek istiyorsa, Trabzonspor orada menfaatine bakarak hareket eder. Geçen sene ne oldu? 8’le geldiler Yusuf (Yazıcı) için, 17’ye aldılar gittiler. Kovid nedeniyle bütçeler daraldı. Bu daralma hem talip kulüpler için geçerli hem de bizim için geçerli. En doğru şekilde hareket etmek durumundayız. Ekonomik anlamda yaşadığımız ve önümüzde duran bir tablo var" diye konuştu.

'Geçi, erkeni bırakalım'

Taraftarların, transferde geç kaldıkları yönünde yönetimi eleştirdiğini hatırlatılan Ağaoğlu, "Taraftar eleştirebilir. Ama televizyonda, gazetelerde konuşanlar için söylüyorum. Bizim limitimiz ne kadar biliyorlar mı? 152 milyon TL. Vergi, bonservis, maaş hepsi dahil. Euro bazında benim en son 16.5 milyon Euro kadro maliyetim vardı. Şu an, net olarak 13 milyon Euro. Geçi, erkeni bırakalım. Ben oyuncu alırım, ne var! Ama aldığım adama lisans çıkartamadıktan sonra niye alayım?" açıklamasını yaptı.

'Kilit nokta Bankalar Birliği'

Fanatik'e konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Bankalar Birliği konusunda mesaj verdi ve ellerinden gidecek oyuncular olabileceğini ifade etti. Ağaoğlu, "Fenerbahçe nasıl yapıyor, siz yapamıyorsunuz diyorlar. Onların geliri bizimkinin 5 katı. Bankalar Birliği anlaşmasıyla ilgili görüşüyoruz. O konunun netleşmesini bekliyoruz. Bunu söyleyebilirim. Elimizden gidenler olacak. Da Costa gibi. İhtiyaçları biliyoruz. Geç veya erken, bu takviyeleri gerçekleştireceğiz. Benim için önemli olan şu, aldığım adama hemen lisans çıkartmak ve onu oynatabilmek" ifadelerini kullandı.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER