GALATASARAY

Abdurrahim Albayrak'tan transfer açıklaması

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, camia olarak birlikte hareket ettiklerinde bu sene de şampiyon olacaklarına inandığını söyledi. Transferle ilgili de konuşan Albayrak, "Yeni dönemde çok az para ödeyerek alacağımız, bonservis bedeli vermeden alacağımız isimlerin listesini hocamızla beraber yaptık. Her an sözleşme imzalayacağı" dedi.

Abdurrahim Albayrak'tan transfer açıklaması

Sarı-kırmızılı kulübün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium  Toplantı Salonu'nda yapılan yıllık olağan mali genel kurulunda konuşan Albayrak,  geçen yıl zor bir dönemde göreve geldiklerini dile getirerek, "Göreve  geldiğimizde bir rakibimiz üst üste şampiyon olmuştu ve şampiyonluğun en büyük  adaylarından biriydi. Vergi borçları ve temlikler vardı. Transfer dönemiydi ve  Galatasaray yasaklı bir durumdaydı. Biz 3 saat içinde 32 milyon lirayı yatırmak  zorundaydık. Bunu yatırmadığımız takdirde transfer yapamıyorduk. El ele verip,  birbirimizi kucakladığımız zaman geçen sene olduğu gibi Allah'ın izniyle bu sene  de şampiyon olacağız. Buna inancım sonsuz." diye konuştu.
 
Galatasaray'ın geleceği için yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktaran  Albayrak, "İnanın gece saat 4'e kadar uyuyamıyorum. Zorlu dönemden geçiyoruz.  Sezonun ilk devresinde sakatlıklar yaşadık. Her şeye rağmen rakibimizle aramızda  6 puan fark var. Ayrıca onlarla sahamızda maçımız var. Ancak her şeyden önce  birbirimize kuvvetlice sarılmamız lazım. Biz şampiyon olmayalım diye çok dua eden  var." ifadelerini kullandı.
 
"Her an sözleşme imzalayacağız"
 
Emre Taşdemir'in alacağı ücreti borsaya bildirmemeleriyle ilgili  eleştirilere yanıt veren Albayrak, "Emre Taşdemir arkadaşımızı, 3,5 milyon avro  alan öbür futbolcuların karşısında küçük düşürmemek, korumak için borsaya  bildirmedik. O arkadaşımız milli takıma seçildi. Yeni dönemde çok az para ödeyerek alacağımız, bonservis bedeli vermeden alacağımız isimlerin listesini  hocamızla beraber yaptık. Her an sözleşme imzalayacağız." şeklinde görüş  belirtti.
 
Abdurrahim Albayrak, herhangi bir yanlış anlamaya neden olmamak için  teknik direktörleri Fatih Terim ile mali genel kuruldan önce resmi sözleşme  imzalamadıklarını aktararak, "Fatih hoca ile aramızda en ufak bir bir şey yok,  olamaz da. Allah'ın izniyle önümüzdeki hafta da sözleşme imzalayacağız. Biz geçen  sene şampiyon olarak Türk futbolunun tarihini değiştirdik. Çünkü rakibimiz üst  üste üç kez şampiyon olacaktı ve biz Şampiyonlar Ligi gelirlerinden mahrum  kalacaktık." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar