SİVASSPOR

Yeni Sivas 4 Eylül Stadı'nda öyle bir özellik var ki...

Sivasspor'un önümüzdeki sezon maçlarını oynayacağı Yeni Sivas 4 Eylül Stadı'nda artık sona gelindi.

Yeni Sivas 4 Eylül Stadı'nda öyle bir özellik var ki...

Mayıs 2013 tarihinde temeli atılan Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda sona yaklaşıldı.

İLK EKOLOJİK STAT

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda yaklaşık 42 stadyum ve spor yapısını tasarlayan Mimar Bahadır Kul, "Türkiye'nin ilk ekolojik stadyumunu yapıyoruz" dedi.

Mimar Kul, stadyumun, cephesindeki güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini karşılayacağını, yağmur ve kar suyunun toplanmasına yönelik sistemleriyle de sürdürülebilir bir yapı olduğunu söyledi ve özelliklerini şöyle sıraladı:

1-Stadyumda 50'nin üzerinde loca, mağaza, kafe, mescit, lokanta
2-90 araçlık canlı yayın araç parkı, amatör kulüpler içinde soyunma odaları
3-Toplam bin 118 araçlık otopark, Kuzey bölümde bulunan iki kabuk sistemi sayesinde kuzeyden gelen rüzgarlar kesilerek stat içinde ısı artışı olacak.
4-Stadyumda ayrıca alttan ısıtma ve tribün ısıtması olacak.
5-Enerji panelleri sayesinde de elektriğinin bir kısmını kendisi karşılayabilecek.-
6-Çatıda bulunan oluk sistemi sayesinde biriken yağmur ve kar suları kanallar vasıtasıyla stadın bodrum katında bulunan depolarda biriktirilerek kullanılabilecek.

Süper Lig'de 27. haftanın hakemleri

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON AÇILACAK

Sivasspor Kulübü’nün internet sitesi, tamamlandığında Türkiye’nin en modern statlarından biri olacak olan Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda çalışmaların aralıksız sürdüğü bildirildi.

Türkiye’nin ilk ekolojik stadyumu olarak tasarlanan yeni 4 Eylül Stadyumu’nda betonarme ve çelik imalatları, dış cephe kaplaması, stat aydınlatma, çatı imalatları, çim serme işlemleri, zemin ısıtma, skorboard, kale direkleri, ince imalatlar, koltuk montajının tamamı bitirilirken yedek kulübelerin montajına da bugün başlanıldı. Statta boya işlemleri ile temizlik çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Yeni stadın önümüzdeki sezondan itibaren hizmete gireceği de bildirildi. 

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER