FENERBAHÇE

Van Persie dönemi sona eriyor kapıyı gösterdiler!

Fenerbahçe yönetimi yıldız oyuncusundan kendisine takım bulmasını istedi.

Van Persie dönemi sona eriyor kapıyı gösterdiler!

Hollandalı oyuncunun menajerini ikinci kez İstanbul’a çağıran sarı-lacivertliler, Vitor Pereira’nın Van Persie ile çalışmayı düşünmediğini bildirdi. Hem futbolcunun maaşını, hem de kulübün belirlediği bonservis bedelini karşılayacak bir takımın bulunması için harekete geçildi.

MENAJERİ 2. KEZ İSTANBULA GELDİ

Hollandalı futbolcunun menajeri ile geçtiğimiz gün İstanbul’da bu konuyla ilgili olarak ikinci bir görüşme gerçekleşti. Yıldız oyuncu ile ilgili olarak yönetim ve teknik heyetin düşüncesi aktarıldı.

Van Persie

PEREIRA DA İSTEMİYOR

Milliyet'in haberine göre; Teknik Direktör Pereira, net şekilde Van Persie ile çalışmak istemiyor. Kendisini bireysel anlamda geçen sezon en çok zorlayan isimlerden biri olan Hollandalı futbolcunun oyun sistemine de uymadığını ifade ediyor. Ayrıca oyuncusuyla yaşadığı sorunların takım içindeki otoritesini sarstığını özellikle belirtiyor.

PEREIRA DA İSTEMİYOR

Teknik Direktör Pereira, net şekilde Van Persie ile çalışmak istemiyor. Kendisini bireysel anlamda geçen sezon en çok zorlayan isimlerden biri olan Hollandalı futbolcunun oyun sistemine de uymadığını ifade ediyor. Ayrıca oyuncusuyla yaşadığı sorunların takım içindeki otoritesini sarstığını özellikle belirtiyor.

Van Persie

UEFA KRİTERLERİ DE DÜŞÜNDÜRÜYOR

UEFA ile yapılan finansal anlaşmanın ardından Hollandalı futbolcunun yıllık 6 milyon euroyu bulan maliyeti de kulüp için ciddi bir yük oluşturmaya başladı. Tüm bu gelişmelerin ışığında hem mali, hem idari, hem de sportif açıdan Van Persie ile yolların ayrılmasının en mantıklı seçenek olduğuna karar verildi.

Bu kararın hayata geçmesiyle birlikte Pereira’nın kendi takımını oluşturmasına olanak sağlanacak. Bunun yanısıra kulüp futbolcunun satışından bonservis geliri elde edip yüksek maaşından da kurtulacak.

Van Persie

KULÜP ARANIYOR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Hollandalı futbolcunun takımdan ayrılması için en önemli konu uygun bir kulübün bulunması. Hem futbolcunun maaşını, hem de sarı-lacivertli kulübün istediği bonservis bedelini karşılayacak bir takımın bulunması için çalışmalara başlandı.

Yorumlar