KASIMPAŞA

Transferin gözdesi 2 milyon euro istedi

Galatasaray ve Beşiktaş'la adı anılan Kasımpaşa'nın yıldızı için Bursaspor da devreye girdi. Sezon sonunda boşa çıkacak olan Ryan Donk, senelik 2 milyon euro istedi.

Transferin gözdesi 2 milyon euro istedi

2013’ün Temmuz ayında Kasımpaşa’nın bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Ryan Donk, aranan adam konumuna geldi. Galatasaray ve Beşiktaş ile son günlerde ciddi şekilde adı anılan Hollandalı futbolcuyu değerli kılan nokta, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olması.

Hem stoperde hem de ön libero bölgesinde görev yapan Donk, bu sezon 11 lig maçının tamamında forma giydi.  

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın daha çok orta sahada kullandığı Donk, Mayıs ayında kesin olarak ayrılacak. İstanbul’da kalması beklenen Donk’a flaş bir şekilde Bursaspor da talip oldu.   

Selamını almayan hocanın burnunu kırdı

Fanatik'in haberine göre; Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın çok beğendiği Donk için Bursaspor Yönetimi menaceriyle temasa geçti. 29 yaşındaki futbolcu, senelik 2 milyon Euro ücret talep etti. Bunun üzerine Timsah düşünmek için vakit istedi.  

Ryan Donk

En fazla 1.7 milyon 

Yeşil-Beyazlı kulüpte şu anda en çok kazanan oyuncu Dzsudzsak... Macar yıldız 1.7 milyon Euro alıyor. Bursaspor ise Donk için de en fazla bu rakama kadar çıkabileceğe benziyor. Bursaspor, 1.92 boyundaki Donk’u alması durumunda Galatasaray ve Beşiktaş’a büyük çalım atacak.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER