SÜPER LİG

Süper Lig'deki 18 kulüpten UEFA'ya 'asker selamı' tepkisi

Süper Lig'deki 18 kulüp, A Milli Takım futbolcuları ile Medipol Başakşehirli oyuncuların asker selamı vermesinden dolayı soruşturma başlatan UEFA'ya ortak tepki gösterdi.

Süper Lig'deki 18 kulüpten UEFA'ya 'asker selamı' tepkisi

Kulüpler Birliği Vakfı, A Milli Takım futbolcuları ile Medipol Başakşehirli oyuncuların asker selamı vermesinden dolayı soruşturma başlatan UEFA'ya ortak tepki göstererek bir deklarasyon yayımladı.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Süper Lig'deki 18 kulüp başkanının imzasının yer aldığı deklarasyonu UEFA'ya göndereceklerini söyledi.

''Bu anlamlı selamın arkasında olduğumuzu söylemek istiyoruz"

Vakfın Maslak'taki merkezinde gerçekleştirilen genel kurulun ardından açıklamada bulunan Gümüşdağ, UEFA'nın oyunculara yönelik disiplin soruşturmasına tepki göstererek, "A Milli Takımımızın Arnavutluk ve Fransa'ya attığı gollerden sonra verilen asker selamını provokatif ve politik davranış olarak gören UEFA; Başakşehir'in UEFA Avrupa Ligi'nde Wolfsberger ile oynadığı maçta attığı gol sonrası asker selamı verdiği için milli oyuncumuz İrfan Can Kahveci, arkasından dün itibarıyla Robinho, Visca, Caiçara, Mehmet Topal ve Azubuike'ye soruşturma başlattı. UEFA'nın milli takımımıza ve kulüplerimize yönelik ayrıştıcı ve siyasi tavrı kabul edilemez. Vakıf olarak UEFA'nın çifte standardını kınıyor, teröre karşı haklı mücadelesinde ulusumuza destek ve moral amacıyla verilen bu anlamlı selamın arkasında olduğumuzu söylemek istiyoruz." diye konuştu.

"Esas olan ülkemizin itibarıdır ve söz konusu vatansa gerisi teferruattır." diyen Gümüşdağ, "18 kulüp başkanımızın da deklarasyonda imzası var, onlara da teşekkür ediyorum. Sadece Başakşehir'in davası olmayan, tüm ülkemizin sorunu ve davası olan bir konu. 18 kulüp olarak, sahadaki mücadeleye rağmen bir masa etrafından kenetlendiğimizi görüyorsunuz. Hepimiz büyük bir aileyiz ve ülkemizin, milletimizin yanındayız." değerlendirmesinde bulundu.

TREND HABERLER
Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER