FUTBOL

Süper Lig'de şike iddiaları! Beşiktaş ve Hatay için flaş başvuru

Hürriyet yazarı Tahir Kum ve gazetenin Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük, gündemi sallayacak iddialar ortaya attı. Kum, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin önderliğinde Kulüpler Birliği'nin TFF'ye son 8 haftayla ilgili 'Şike, teşvik' iddialarının araştırılması için mektup gönderdiğini yazdı.

Süper Lig'de şike iddiaları! Beşiktaş ve Hatay için flaş başvuru

Ahmet Nur Çebi'nin başında olduğu Kulüpler Birliği'nin, Süper Lig'deki son 8 haftanın araştırılması için Etik Kurulu'na mektup gönderdiği iddia edildi. Galatasaray'ın da, Beşiktaş'ın Hatayspor'u 7-0 yendiği karşılaşmada iki takımın Kamerunlu futbolcuları Aboubakar ve Billong'un görüşmelerinin incelenmesi için talepte bulunduğu öne sürüldü.

"GALATASARAY UEFA VE TFF'YE BAŞVURDU"

Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük ise, Galatasara'ın Aboubakar ve Hatay futbolcusu Jean Claude Billong arasındaki görüşmesinin incelenmesi için TFF ve UEFA'ya başvurduğunu öne sürdü. Aboubakar'ın Billong'a milli takım sözü verdiği ve sonrasında Hataylı oyuncunun ilk kez Kamerun Milli Takımı'na seçildiği iddiası, Galatasaray'ın gerekçelerinden biri oldu.

MAÇ SONRASI TAKIMDAN GÖNDERİLDİ

Maç sonrası Billong'u takımdan gönderen Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, gerekçesini şöyle anlatmıştı: Billong Beşiktaş maçından bir gün önce ayağına dövme yaptırdı. Dövme yapılan futbolcunun bacağı 1 hafta ağrıyor. Her topa sırtına döndü. Birçok pozisyon verdik, goller yedik. Böyle futbolcunun takımda kalmasını istemem. 'Bu adamı gönderelim' dedik. Bunun dışında varsa ekstra bir şey, bilmiyoruz.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER