ROPÖRTAJ

Sneijder'den Fenerbahçe yorumu

Şampiyonluğun baş aktörlerinden olan Hollandalı 10 numara Wesley Sneijder, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sneijder'den Fenerbahçe yorumu

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Sarı-Kırmızılı ekiple elde ettiği şampiyonluğu değerlendirirken, geleceğiyle ilgili sorulara da net cevaplar verdi.

Öncelikle sezonun kısa bir özetini yapan tecrübeli futbolcu, "Çok zor bir sezon geçtiğini düşünüyorum. Çok zor anlar yaşadığımız dönemler oldu. Ama ne zaman zora girsek, birbirimize daha fazla kenetlendik. Sadece benim değil, tüm takımın başarısıydı bu şampiyonluk" ifadelerini kullandı.

"BU ŞAMPİYONLUĞUN YERİ AYRI"

Kariyerindeki en önemli şampiyonluklardan, en önemli başarılardan birisi olacağını kaydeden Sneijder, "Kendi performansıma baktığım zaman, hemen hemen tüm maçlarda oynadım, iyi performans sergilediğimi düşünüyorum. Çok önemli işler başardığımı düşünüyorum. Takım olarak da çok iyi şeyler başardık. Biliyorsunuz bu sezon büyük bir baskı vardı üstümüzde, bu sezonki şampiyonluğun yeri çok ayrıydı. 4. yıldız için mücadele ediliyordu. O yüzden maç biter bitmez de bunu paylaştım, kariyerimdeki en önemli şampiyonluklardan bir tanesidir" yorumunu yaptı.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE UTANDIM"

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde kötü bir sezon geçirdiklerini hatırlatan Sneijder, "Herkesin hayatta bir hedefi vardır, benim de hedeflerim var. Galatasaray'da bir sonraki sezon hedefim, Şampiyonlar Ligi'nde, Avrupa'da çok daha büyük işler başarmak. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çok kötü bir sezon yaşadık, 4-0, 4-0, 4-0 gibi skorlar aldık. Saha içerisinde bazen gerçekten utandığım maçlar oldu. Çok üzüldüğüm ve kötü hissettiğim maçlar oldu. Bu formanın hak etmediği maçlar oynadık. Ancak duyduğuma göre yeni başkanımızın Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak gibi bir hedefi varmış. Kesinlikle onunla beraberim. Ve daha önce Şampiyonlar Ligi'ni kazandım. Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak gerçekten rüya gibi olur, artık onu kaç gün kutlayacağımızı hayal bile edemiyorum" diye konuştu.

"FENERBAHÇE'DE ASLA OYNAMAM"

Bir gün Fenerbahçe'ye transfer olup olmayacağı hakkındaki soruları da içtenlikle yanıtlayan Wesley Sneijder, "Buraya ilk geldiğim zaman, Arena'da yaptığımız basın toplantısında bu kulübün tarihine adımı yazdırmak istediğimi, bu kulüpte çok önemli şeyler başarmak istediğimi söylemiştim hatırlarsanız. Bu sezon da çok önemli bir şampiyonluk kazandık. Sezon sonunda böyle bir hikayeyi, böyle bir senaryoyu düşünürsek, kesinlikle Fenerbahçe'ye gitmem. Aradaki rekabeti biliyorum, aradaki durumu biliyorum, o yüzden kesinlikle böyle bir şey düşünmem" dedi..

  
"CAMİADA GÖREV ALMAK İSTİYORUM"

Sneijder, kariyerine Galatasaray'da devam edebileceğini dile getirirken, "Hocalık olur, başka bir şey olur, kesinlikle Galatasaray camiasında görev almak istiyorum. Benim gelecekteki hedeflerimden en büyüğü teknik direktör olmak. Hocalık yaparak görevime devam etmek istiyorum" deyince, tercümanı Mert Çetin de gülerek şu eklemeyi yaptı: "Ben de orada tercüman olarak değil, yardımcısı olarak devam edeceğim, buna siz de şahitsiniz."

"KEK KALIBINDAN HABERİM YOK"

Wesley, 4. yıldız kalıbının içine girilirek yapılan etkinlikle dalga geçilmesini yorumlarken, "Çok fazla haberim yok yapılan şakalardan. Çok fazla anlamıyorum. Ve bu sene hem bizim için hem Fenerbahçe için çok önemliydi. 4. yıldıza dair organizasyonlar hep yapıldı, hep konuşuldu ama önemli olan başarabilmekti. Ve bunu başarmak bize kısmet oldu. Galatasaray tarihine 4. yıldızı kazanan takım olarak adımızı yazdırdık" diye konuştu.

İlk geldiği günden beri Galatasaray taraftarından inanılmaz destek aldığını vurgulayan Sneijder, "Sadece Galatasaray taraftarından da değil, başka takım taraftarından, insanlardan sokakta çok destek gördüğümü söyleyebilirim. Camiadan, taraftardan böyle destek almak çok güzel şeyler. Galatasaray taraftarını 'muhteşem' diye nitelendirebilirim. Ama bunun kesinlikle karşılığını vermeniz gerekiyor. Bana gösterilen sevginin, ilginin hakkını bu sezon sahada sonuna kadar verdiğimi düşünüyorum. En iyi şekilde performans gösterdiğimi düşünüyorum" dedi.

"BAŞKANLIK SEÇİMİ BİZİ ETKİLEMEDİ"

Sezon içinde 3 başkan değişmesiyle ilgili soruları cevaplayan Wesley, "3 başkan değişikliği yaşandı ama takımı kötü etkilemedi. Çünkü başkanlık, sahadan, yeşil çimlerden uzak bir makam. Böyle değişiklikler bizi çok fazla etkilemiyor. Ama hoca başka bir şey, her gün berabersiniz ve her hocanın belli bir stili, bir oyun tarzı, çalışma tarzı var. O yüzden hoca değiştiğinde adapte olmak daha zor oluyor. Başkanlık için aynı şeyi söyleyemem" dedi.

"PRANDELLİ DÖNEMİ ZOR GEÇİYORDU"

Sneijder, Prandelli ile zor bir dönem geçirdiklerini belirterek, "Hiçbir zaman umutsuz olmadım. Tabii ki sezon devam ederken hoca değiştirmek kolay değildir. Her gün berabersiniz, bir insana alışıyorsunuz. Sonrasında değişiklik yapmak kolay olmuyor. Ancak çok önemli, çok büyük bir değişiklik yapıldığını gördüm. Hamza hocanın gelmesiyle performansımız hepimiz için tamamen yukarı doğru çıkmaya başladı. Belki her maçımızda en iyi performansımızı göstermedik ama daha bir takım olduk, daha iyi oynadık" açıklamasını yaptı.

"BU TAKIMDA ASLA AYRIM YAŞANMADI"

Sezon içinde çıkan spekülasyonları da değerlendiren Sneijder, "Takımda gruplaşma olduğu, yerli ve yabancıların ayrıldığı söylendi. Tecrübeme inanın, birçok takımda oynadım ve buradaki atmosferi, buradaki arkadaşlığı başka hiçbir takımda görmedim. Çok normaldir, kalabalık bir grup, bir kişi bir başka kişiyle daha fazla samimi olabilir. Ama kesinlikle Galatasaray'da bir gruplaşma, yerli yabancı ayrımı yoktur. Zaten sahada gösterdiğimiz performansla ve şampiyonlukla, bunu kanıtladığımızı düşünüyorum" diye konuştu.

"BU ATMOSFER DÜNYADA YOK"

Sözleşmesiyle ilgili sorulara, "Burada evimde gibi hissediyorum, hiç gidecekmişim gibi bir his yok. En son maçta taraftarımızın yaptığı atmosferi, hangi ülkede, hangi takımda yaşayabilirsiniz? Ama şimdi kontrat zamanı değil" cevabını verdi. Kontratının son yılına giren Wesley Sneijder, yeni sözleşme yapılıp yapılmayacağı hakkında şu ifadeleri kullandı: "Bunu hiçbir zaman saklamadım sizden, gerçekten evimde gibi hissediyorum burada, çok mutluyum. Hiç gidecekmişim gibi bir şey hissetmiyorum. Ancak şimdi kontratımı düşünmek, bence çok yeri değil, zamanı değil. Önümüzde bir Rize maçımız var, sonrasında önemli bir kupa finalimiz var, ardından Hollanda formasıyla oynayacağımız iki tane milli maç var. Onlara odaklanıyorum. Bu maçlar bittikten sonra kontrat işi düşünülebilir ancak dediğim gibi şimdi zamanı değil."

Wesley bu sözlerle, bir anlamda yeni kontrat imzalamaya hazır olduğunu gösterdi.

"ÇOCUĞUM BURADA BÜYÜYECEKTİR"

İlgiden sıkılmadığını da kaydeden Wesley, "Hollanda'da, İtalya'da gördüğüm ilgiden biraz daha değişik geliyor elbette. Çünkü burada taraftar sizinle resim çekilirken daha fazla dokunma, sarılma, bire bir temas istiyor, ama bu kesinlikle beni sıkmıyor ya da üzmüyor. Tam tersine çok mutlu ediyor. Buradaki o atmosferi görüyorsunuz, en son maçta statta taraftarımızın yaptığı atmosfer, onu hangi ülkede, hangi takımda yaşayabilirsiniz? O yüzden beni sıkmıyor. Artık alıştım buna. Burada olduğum sürece çocuğum da burada büyüyecektir" dedi.

En güzel golün?

"Birincisi Fenerbahçe'ye attığım gol. İkincisi de Fenerbahçe'ye golüm, ama ilk gol daha iyiydi."

Drogba gelsin ister misin?

"İsterim tabii ki."

Yaşlı olduğunu düşünmüyor musun?

"Evet, biraz yaşlı."

Kırmızı kart görmediniz. Takım kayırılıyor mu?

"Kırmızı kart görmedik mi? Bence biz Fair-Play'de de şampiyon olmuşuz."

Şampiyonluk hangi maçta geldi?

"Mersin maçında şampiyon olduğumuzu anlamıştık."

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER