TENİS

Serena Williams Tanrı'ya duacı!

Tenis dünyasının kadınlarda 1 numarası olan Serena Williams, 'Kortların Kraliçesi' lakabını sevdiğini ve bunu sahiplendiğini söyledi.

Serena Williams Tanrı'ya duacı! - Sayfa 1

Pirelli'nin efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takviminin 43. sayısında yer alarak adından söz ettiren ve dünyanın en önemli tenisçileri arasında yer alan ABD'li Serena Williams, bilinmeyen yönlerini pirelli.com'a anlattı.

Serena Williams Tanrı'ya duacı! - Sayfa 2

Kortların bir numaralı ismi Serena Williams, pirelli.com'a kendisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Serena Williams Tanrı'ya duacı! - Sayfa 3

"Farklı insanları temsil etmeyi seviyorum" Farklı olmayı ve farklılıkları temsil etmeyi çok sevdiğini belirten Serana Williams, siyahi bir kadın olarak tenis oynamaktan ve bu konuda öncü olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Williams, "Ben tenise başladığım zamanlarda bu konu çok yaygın değildi ve bunu yapan bir avuç insan vardı. Ben bunu benimsedim. İkonik bir şeyleri, insanların olmak ve yapmak istedikleri şeyleri temsil ediyorum. İlklerden biri ve öncü olmak, insanları etkilemek ve onlara ilham veren bir rol model olmak benim için çok heyecan verici."

Serena Williams Tanrı'ya duacı! - Sayfa 4

"Kortlarda çok ciddi oluyorum" Maçlar esnasında çok ciddi oluğunu söyleyen Williams, şöyle devam etti: "Yaptığım işi seviyorum. Kortta kim olduğumu saklamam ve yüzde yüz kendim oluyorum. Maçlar esnasında çok ciddi bir yapıya bürünüyorum; ancak öfkeli, üzüntülü veya mutluysam insanlar bunu rahatlıkla anlayabilirler. Yaptığım işin bu yanının eşsiz olduğunu düşünüyorum.