GALATASARAY

Serdar Aziz'den Galatasaray'a UEFA tehdidi!

Galatasaray ve Serdar Aziz arasındaki ayrılık süreci 'krize' doğru yol alıyor. Fatih Terim'in kadroda düşünmediği Serdar Aziz'le ilgili çıkan son habere göre, oyuncu ile Galatasaray arasında UEFA üzerinden bir problem yaşanacak gibi...

Serdar Aziz'den Galatasaray'a UEFA tehdidi!

Ligin ilk yarısının bitimiyle birlikte yeni bir kadro yapılanması içerisine giren, bundan dolayı birçok oyuncusuyla yollarını ayırmanın hesaplarını yapan Galatasaray, Serdar Aziz konusunda köşeye sıkıştı.

Fatih Terim tarafından kadro dışı bırakılan ve satış listesine konulan tecrübeli stoper, geçmiş dönem alacakları konusunda Galatasaray'a ihtarname göndermiş, bedelsiz serbest kalmanın yolunu açmıştı.

Ancak Serdar, hukuksal prosedürlere takılmama adına farklı bir yol izleme kararı aldı. Yıldız futbolcu, işin mahkeme ile çözülme sürecinin uzamaması için bu ihtarname üzerinden gitmeyecek.

Çünkü ihtarnamenin sonuçları, ara transferin bitiminden sonra görülebileceği için çok daha kestirme bir yola sapacak. 

Serdar, Galatasaray'ı UEFA ile köşeye sıkıştıracak. Finansal Fair Play konusunda devam eden süreci kullanacak olan milli futbolcu, izleme periyodunda sarı kırmızılılardan alınan borçsuzluk kağıdına imza atmayacak.

Milliyet'in haberine göre, birkaç gün içinde UEFA'ya futbolculardan alınmış borçsuzluk kağıdını vermek zorunda olan Galatasarayböylece UEFA'ya karşı yükümlülüklerinin tamamını karşılayamamış olacak.

Sürecin işlemesiyle alacağı 2.4 milyon euroya çıkan Serdar Aziz bu şekilde Galatasaray'ı pes ettirip bonservisini almak istiyor. 

Fenerbahçe ile prensip anlaşması sağlayan ve sarı-kırmızılılarla bağların kopmasını bekleyen Serdar, ara transferin bitimi öncesinde işi halletmenin hesaplarını yapıyor.

Galatasaray'ın antrenmanında Velican'ın hayali gerçek oldu

Serdar Aziz, bu sezon 10'u Süper Lig maçında olmak üzere toplamda 14 kez sarı-kırmızılı formayı giydi. Ligde 2 gole imza atan yıldız futbolcu, bir de asist yaptı. 

Yorumlar