ŞAMPİYONLAR LİGİ

Şampiyonlar Ligi'ne 2 takımla katılmak artık zor değil

Atletico Madrid'in UEFA Avrupa Ligi'ni kazanması Türk takımlarına yaradı. Süper Lig'i 2. sırada tamamlayan takımımız, 3 ön eleme yerine 2 ön eleme oynayacak.

Şampiyonlar Ligi'ne 2 takımla katılmak artık zor değil

UEFA Avrupa Ligi finalinde Marsilya'yı 3-0 yenerek şampiyonluğa uzanan Atletico Madrid, Türkiye'ye de çok önemli bir katkıda bulundu.

UEFA'nın yenilenen formatı sonrası Şampiyonlar Ligi'ne katılımlar konusunda birçok düzenleme yapılmıştı.

Artık Avrupa Ligi şampiyonlarının da Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılım hakkı elde etmesi nedeniyle Marsilya'nın ne sonuç alacağı ülke takımlarımızı yakından ilgilendiriyordu.

MARSİLYA KAZANSAYDI 3 ÖN ELEME OYNAYACAKTIK: Eğer Marsilya kupayı alsaydı, bu sezon ligi 2. sırada biterecek takımımız 2 ön eleme maçı yerine 3 ön eleme maçı birden oynayacaktı.

beşiktaş

UEFA'nın dün gece final sonrası yaptığı son güncellemeye göre Fransa'nın ilk 3 sıradaki takımı Şampiyonlar Ligi'ne direkt alındı, ayrıca UEFA sıralamasında bulunan 10 ve 11. ülkeler yani Türkiye ile Çekya'nın lig ikincileri de 3. ön eleme turundan itibaren turnuvaya dahil edildi.

Eğer Marsilya kupayı kazansaydı, Fransa tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne 4 takımlı katılım sağlanacaktı ve UEFA sıralamasında 10. sırada bulunan Türkiye'nin ikinci takımı 3 ön eleme oynayacaktı.

Bu sayede Türkiye'de ikinci sırayı alan ekibimiz, sezonu Avrupa kupalarında daha geç açacak.

fenerbahçe

DEVLER LİGİ'NE İKİ TAKIMLA KATILABİLİRİZ: Yeni format gereği 5 büyük ligin güçlü takımlarıyla karşılaşmayacak olan temsilcimiz, 2 ön elemeyi geçerek adını gruplara yazdırabilir. 

Yani önümüzdeki sezon iki takımla birlikte Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebiliriz.

Yorumlar