SPOR MAGAZİN

Ronaldo'nun isteği mahkeme tarafından reddedildi

Juventus'un Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo kendisi hakkında vergi kaçırma suçlaması ile ilgili Madrid'deki mahkemeye basınla karşılaşmamak için mahkeme binasının garajını kullanma talebi reddedildi.

Ronaldo'nun isteği mahkeme tarafından reddedildi

Ronaldo'nun avukatı tarafından sunulan 'mahkeme binasının garajını kullanma' dilekçesi Madrid İl Mahkemesi tarafından reddedildi.

Cristiano Ronaldo'nun ünlü bir isim olmasına ve mahkemeye gelişinde güvenliğinin garanti edilmesine rağmen bina içindeki garajı kullanma isteğiyle ilgili mahkeme başkanı Juan Pablo Gonzalez, hiç kimseye özel ayrıcalık tanınmadığını ve tanınmayacağını açıkladı.

Portekizli yıldızın daha önce benzer suçlamalarla karşılaşmış diğer sporcu ve tanınmış kişilerin yaptığı gibi, yürüyerek mahkeme binasına geleceği ve polisin güvenlik koridoru oluşturacağı öğrenildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre 2011-2014 yılları arasında dört ayrı mali suç işlemekle suçlanan Ronaldo hakkında savcılık, iki yıl hapis ve toplam 18,8 milyon avro para cezası istenildiği ortaya çıktı.

2009-2018 yılları arasında Real Madrid'de forma giyen ve 10 Temmuz 2018'te İtalya'nın Juventus takımına transfer olan 33 yaşındaki Ronaldo, imaj haklarından elde ettiği gelirleri off-shore hesaplarında tutarak vergi kaçırma suçundan yargılanacak.

Cristiano Ronaldo'nun çok kısa sürmesi beklenen tek celselik yargılamada, benzer vergi konularından ceza alan İspanya'daki diğer futbolcuların yaptığı gibi, suçlamaları kabul ederek para cezası karşılığında davayı kapatması bekleniyor.

İspanya'da şimdiye kadar vergi kaçırmakla suçlanan futbolculardan Javier Mascherano, Angel Di Maria, Radamel Falcao, Marcelo, Luka Modriç ve teknik direktör Jose Mourinho, suçlarını kabul edip, savcılıkla anlaşarak, sadece para cezasıyla davalarını kapatmışlardı.

Diğer taraftan da Madrid İl Mahkemesi' nde yarın Ronaldo dışında eski İspanyol futbolcu Xabi Alonso'nun da vergi kaçırma suçlamasıyla ilgili davası görülecek.
Xabi Alonso hakkında, 2010-2012 yılları arasında 3 ayrı mali suçlamadan dolayı 5 yıl hapis ve 4 milyon avro para cezası isteniyor.

Yorumlar