KASIMPAŞA

Rıza Çalımbay hakemlere sitem etti

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta yaşanan olaylar nedeniyle tüm karşılaşmaların 2 dakika geç başlatılacak olmasıyla ilgili konuştu.

Rıza Çalımbay hakemlere sitem etti

Kırıkkale Üniversitesi'nde katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çalımbay, 2 dakikalık gecikmenin çözüm olmadığını ancak bunun da bir anlamda tepki olduğunu söyledi.

Çalımbay, bu tür sorunların daha çok üstüne gidilmesi, önlenmesi gerektiğini ve Passolig'in de sırf bunları önlemek için çıktığını aktararak, şöyle konuştu:

"Demek ki hala iyi bir şekilde önlenemedi. Çok üzücü bir olay. Ucuz da atlatıldı. Allah korusun hakem arkadaşımıza bir şey de olabilirdi. Bu işi yapan da genç bir arkadaşımız. İki taraf için de üzücü bir olay. Bu bir tek Türkiye için değil. Kendi içimizde olsa öyle, böyle kapatırız ama bu maalesef dünyada gösterildi. O yüzden üzgünüz. El birliğiyle hareket etmek gerekiyor. Bir tek maçlara geç çıkmakla değil, futbolcuların, teknik heyetin ve özellikle basının, yöneticilerin bu olayları bir an önce yatıştırmaları gerekiyor. Hatta bana göre Trabzonspor ve Fenerbahçe arasındaki olayların bitmesi gerekiyor. Bunlar neticede Türkiye'nin en büyük kulüpleri."

- Hakem hataları

Çalımbay, hakemlerin hatalarından dolayı kendilerinin de çok mağdur olduğunu, 10-12 puanlarının hakem hatalarından dolayı gittiğini ileri sürdü.

"Bizim Trabzonspor gibi sesimiz çıkmadı. Biz Kasımpaşa'yız." diyen Çalımbay, şöyle devam etti:

"Hakem arkadaşlar maalesef bizi bu yıl çok mağdur ettiler, çok puanlarımız gitti. Belki Trabzonspor'dan daha fazla gitti. Demek ki büyük takıma yaptığınız zaman karşılığı kötü oluyor. Onun için de dikkat etmek gerekiyor ama çözüm saldırı değil. Bana göre oradaki yanlış şeyden bir tanesi de bundan önce de yarım kalan maç olmuştu ve hakem Bülent Yıldırım verilmişti. Niye öbür maça yine Bülent Yıldırım'ı veriyorsunuz. Bu, taraftarı germektir. Bunlara dikkat etmek gerekiyor. Bu sene hakemler, hepsini kastetmiyorum ama bana göre çoğu, maalesef kendi kapasitelerinin çok çok altında maçlar yönetti. Çok kritik maçları, çoğu takımı mağdur ettiler. Artık herkesin şu sezon bitince kendine bakması gerekiyor. Özellikle de hakem arkadaşlarımızın."

- Kasımpaşaspor'un Avrupa hedefi

Çalımbay, Avrupa hedeflerini sonuna kadar kovalayacaklarını ve bu hafta oynayacakları Osmanlıspor maçının çok önemli ve kritik olduğunu dile getirerek, önümüzdeki sezon bambaşka bir Kasımpaşa olacağını savundu.

Şehir takımlarının üst liglerde olmasının da çok önemli olduğuna dikkati çeken Çalımbay, şunları kaydetti:

"Şehirlerin buna çok ihtiyacı var. Takımın Süper Lig'de olması o şehrin her şeyini değiştirir. Bütün sosyal ortamı değiştirir. Esnafların işlerini daha iyi duruma getirir. Artık futbol çok büyük bir potansiyele sahip. Bundan şehir takımlarının da yararlanması gerekiyor. Şu anda en büyük örnek Konyaspor. 40 bin kişiye oynuyor. Gerçekten mükemmel bir şey. Özellikle Adanaspor, Kocaelispor ve Türk Metal Kırıkkalespor, bunlar Süper Lig görmüş, sonra zor duruma düşmüş ve tekrar toparlanıyor. Kırıkkale'de bir başlangıç yaptı ve artık arkasının da gelmesi gerekiyor."

- Şampiyonluk yarışı

Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı için de "Her iki takımın da çok zor maçları var. Şu anda 'o şampiyon' demek zor. Her şey olabilir. Kimin kimi yeneceği belli olmayan bir lig yaşanıyor." dedi.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER