KASIMPAŞA

Rıza Çalımbay ateş püskürdü

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor'a 2-1 yenildikleri maçtaki hakem yönetimine sert tepki gösterdi.

Rıza Çalımbay ateş püskürdü

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Rıza Çalımbay, hakem hatalarından artık sıkılmaya başladıklarını belirterek, "Aleyhimize yapmadıkları hata kalmadı" dedi. 

"Maçtan önce de 'en büyük sıkıntımız ve korkumuz hakem' dedik" diyen tecrübeli teknik adam, "Hakem arkadaşlarımızdan bundan sonraki maçlarda da çok korkuyoruz. En büyük rakibimiz hakemler. Eğer Kasımpaşa'yı ligde istemiyorlarsa ona göre davranalım, oynayalım. Bütün iyi niyetimize rağmen bunlara devam ediyorlar" diye konuştu.

Çalımbay, ilk yarı bitmeden soyunma odasına gittiğini anımsatarak, "Bunun nedeni, hakem arkadaşlarımızı protesto etmekti. Aleyhimize yapmadıkları hata kalmadı. Penaltımız verilmedi, bize karşı penaltılar verildi. Bariz gollerimizi vermediler, bize karşı yapılması gereken ne kadar hata varsa yaptılar ve hala da devam ediyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Barcelona'da 24 saat böyle geçiyor

Hakemlere yönelik tepkisini sürdüren lacivert-beyazlı çalıştırcı, şunları söyledi:
"Kendi arkadaşları delikanlıca 'ben hata yaptım' dedi, hakemliği bıraktı. O arkadaşlarına tepki gösterdiler. Niye tepki gösteriyorsunuz ki? Adam dürüstçe 'ben hata yaptım' dedi. Belki dünyada ilk defa bu bile gerçekleşti. Galatasaray maçındaki giren golü nasıl göremiyorsunuz veya Trabzonspor maçındaki penaltıyı nasıl veremiyorsunuz? Beşiktaş maçındakileri nasıl veremiyorsunuz? Bir sürü var, hangi birini sayacağız. Hem rakip hem de hakemlerle uğraşma şansımız da yok."

"Hakemin tavrı, davranışı ayıp ya..." 

Rıza Çalımbay, maçın hakemi Tolga Özkalfa'nın tavır ve davranışlarından da yakınarak, "Bugünkü hakemin tavrı, davranışı ayıp ya... Ya sen hakemsin, idare edeceksin. Bir şeyin yoksa çıkıp odana gidersin. Kimseye cevap vermek zorunda değilsin. Ancak davranışı, futbolcu arkadaşlarımıza sahada yaptıkları kendisine yakışmıyor. Bizim için en büyük tehlike bundan sonra hakem arkadaşlar. Ona göre tedbirimizi alacağız. Yapacak bir şeyimiz de yok. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. 

Karşılaşmayla ilgili kısa bir değerlendirmede de bulunan Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Devre arasında çalışırken de ligin ilk maçının çok zor olacağını söyledik. Tabii ki giden oyuncularımız da oldu. Eksik yerlerimizi gidermemiz gerekiyordu, maalesef gideremedik. Maç aslında gayet iyi gidiyordu, çok da iyi oynuyorduk. Üstündük, atamadığımız, kaçırdığımız pozisyonlar vardı. Hakem arkadaşımızın yaptığı bariz bir hata sebebiyle sıkıntılar yaşadık. Bunlarla uğraşırken, bir de maalesef hakemlerle uğraşıyoruz. Açıkça söylüyorum, hakem arkadaşlar bence kasıtlı yapıyorlar." 

RIZA ÇALIMBAY SAHAYI TERKETTİ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Kasımpaşa - Gaziantepspor maçının 43. dakikasında hakeme tepki göstererek sahayı terk etti.

Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasındaKasımpaşa ile Gaziantepspor mücadelesinde tecrübeli Teknik Direktör Rıza Çalımbay, hakem Tolga Özkalfa'nın kararlarına itiraz ederek ilk yarının bitmesini beklemeden sahayı terk etti. Mücadelenin 41. dakikasında Kasımpaşalı futbolcu Titi'nin ceza sahası içinde Chibuike’ye yaptığı müdahalenin ardından Hakem Tolga Özkalfa penaltı noktasını gösterdi. Bu karara sinirlenen Çalımbay, bir süre itiraz ettikten sonra penaltı atışını izlemeden sahayı terk ederek soyunma odasına yöneldi.

Hakem Tolga Özkalfa'nın ilk yarıyı bitiren düdüğü çalmasının ardından soyunma odasına yönelen hakemler ile Teknik Direktör Rıza Çalımbay bir süre konuştu. Sinirli olduğu gözlenen Riza Çalımbay'ın penaltı kararına tepki gösterdiği ifade edildi.  

Rıza Çalımbay sahayı terk etti!

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER