DİĞER HABERLER

Mustafa Kemal Atatürk Beşiktaşlı mı? Belgeler Atatürk'ü hangi takımlı gösteriyor?

Mustafa Kemal'in hangi takıma gönül verdiği sıklıkla gündeme geliyor. Bu günlerde Galatasaraylılar Fenerbahçeliler belge paylaşmaya başladı. Peki Atatürk Beşiktaşlı mı?

Mustafa Kemal Atatürk Beşiktaşlı mı? Belgeler Atatürk'ü hangi takımlı gösteriyor?

Beşiktaş taraftarları Atatürk'ün taraftarı olduğu takımın Beşiktaş olduğunu iddia ediyor..

ATATÜRK BEŞİKTAŞLIYDI ÇÜNKÜ...

Balkan Savaşları sırasında Selanik kaybedilince İstanbul'a büyük bir göç başladı. Mustafa Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanım ve kız kardeşi Makbule Hanım'la birlikte İstanbul Beşiktaş'ta 76 numaralı evde yaşamaya başladı. Bu ev, Beşiktaş'ın antrenman sahasına komşuydu. Atatürk sık sık sahaya iner ve Beşiktaşlı gençlerin çalışmalarını izlerdi. 1916 yılında Beşiktaşlı yöneticiler Ahmet Fetgeri ve Fuat Balkan Bey'le sohbeti sırasında "Efendiler, sizlerin ve sporcularınızın ciddi çalışmalarını çeviklik ve maharetlerini zevkle ve ayrıca dikkatle izliyorum. Sizi candan kutlar başarılarınızı her zaman duymak isterim" dedi.

1. Dünya Savaşı yıllarında zaman zaman İstanbul'dan ayrılan Atatürk, annesini ve kız kardeşini Beşiktaşlı yöneticilere emanet ediyordu. Bu yüzdendir ki taraftarlar Atatürk'ün Beşiktaşlı olduğunu iddia ediyor..

Yorumlar