GALATASARAY

Mustafa Cengiz müjdeyi verdi! Men cezası almayacağız

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'ye "CAS'a itirazımız kabul edildi. Yeniden yargılama yapılmayacak. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Men cezası almamız söz konusu değil" dedi.

Mustafa Cengiz müjdeyi verdi! Men cezası almayacağız

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den CAS müjdesi geldi... Sarı-kırmızılı kulüp artık Avrupa'dan men cezası ile karşı karşıya değil.

Sarı-kırmızılı kulübün Başkanı GS TV'ye yaptığı açıklamada, "CAS'a itirazımız kabul edildi. Yeniden yargılama yapılmayacak. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Men cezası almamız söz konusu değil" diye konuştu. 

"Oyunda hileye karşıyız"
 
Cengiz şöyle devam etti: "24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik. Neredeyse her ay sunumlar yaptık. Bizi sürekli denetlediler ve sonuçta bize 13 Haziran 2018'de 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptılar. Bu anlaşmayla birlikte Galatasaray, men cezası yemekten kurtuldu.
 
"Türkiye'den aleyhimize bu komiteyi çok beslediler"
 
Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler. Binlerce mail ve fax gitti. Bu komite, bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk.
 
"Rakiplerimiz artık UEFA'ya gidip yorulmasın"
 
Rakiplerimiz artık UEFA'ya gitmesinler, yorulmasınlar. Rakipler bizimle uğraşsınlar, bu bizi diri tutar. Birlik adı altında sinsice eylem yapılırsa bunu hoş karşılamayız. Oyunda hileye karşıyız. Onlara da saygı duyuyorum. Bu vesileyle camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Taraftarlarımız, G.Saray'ın dünyanın zirvesine şanlı yürüyüşüne destek versinler. Özellikle varlıklı kesime söylüyorum. Loca alsınlar, locaları tüketsinler. Televizyonumuzu youtube ile destekleyeceğiz. Youtube'a girsinler. Kombinelerimiz bitiyor, az kaldı. Çok çeşitli proje ve çalışmalarımız var."

Yorumlar
TREND HABERLER