GALATASARAY

Mustafa Cengiz flaş UEFA açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Taraftarlar Dernekleri toplantısında konuştu.

Mustafa Cengiz flaş UEFA açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Taraftarlar Dernekleri toplantısında konuştu.

Galatasaray Taraftarlar Dernekleri Toplantısı, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru, Genel Sekreter Kaan Kançal, Galatasaray Taraftar Dernekleri Federasyonu Başkanı Eren Cicioğlu ve Galatasaray Taraftar Dernekleri Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda yapıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "İnsanı bir camia için mücadele vermesine, yorulmasına neden olan, onu mutlu eden, ayakta tutan neden sizsiniz ve bu varlık insanı mutlu ediyor. Ülkenin çeşitli yerlerinden geldiniz. Ben de sizin gibi bir taraftarım. Sizin gibi yüreğinde Galatasaray sevgisini paylaşmayı ve sahiplenmeyi hisseden bir taraftarım. Öncelikle 80'e yakın taraftar derneklerinin bir araya gelmesi, böyle bir katılımın ve birlikteliğin olması sanırım ilk defa oluyor. Hep tanıdığım yüzleri burada görmek beni çok mutlu ediyor. Çok samimi söylüyorum, elimden gelse tek tek bütün etkinliklerinize gitmek isterim. Çünkü söze başlarken dediğim gibi biz yöneticileri ayakta tutan sizin oradaki varlığınız. Siz olmasanız biz bir hiçiz. Zaten böyle bir mücadeleyi sürdürmek anlamsız olur. Bunu bilmenizi özellikle istiyorum. Yarın da Cenevre'ye gitmek durumundayım. Hem arkadaşları görmek hem de takımı bir görmek açısından. Sağ olsun hem bizim Abdurrahim Albayrak orada hem de sevgili Fatih hocamız orada. İçim rahat ve burada özellikle mali sorunlara daha çok zaman ayırabiliyorum. UEFA'ya zaman ayırabiliyorum. Aslolan mücadele etmek, vizyon sahibi olmak, sistemi oturtmak ve en önemlisi iyi niyetli bir Galatasaraylı olmak. Sevgili Özgür'e ve size çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"UEFA İLE İLGİLİ MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR" : UEFA ile ilgili yapılan anlaşmayla ilgili olarak da konuşan Mustafa Cengiz, "UEFA ile ilgili mücadelemiz sürüyor. Buraya biraz gecikmemin nedeni de yine UEFA. Islak imzalı yazıyı vermek durumundayım. UEFA ile ayın 12'sinde katılım belgesi imzaladık. Sonrasında yapılandırma anlaşmasını imzaladık. Kıta Avrupası Hukuku rönesans ve reformu geliştiren bir kültür. Yani Avrupa, insan hakları ve demokrasinin tebarüz ettiği yer. Kendi imzasına sahip çıkmayan bir Avrupa bunun bedelini yine hukukun içinde kalmak şartıyla çok ağır öder. Bu bir tehdit değil, realite. Biz ne özel bir ilişki kurduk ne de bir şey verdik. Biz sadece kendimizi anlattık. Ve bu 5 ayda taraftar ayağa kalktı. Bu ayağa kalkışı anlattık. 5 ayda bizim rakamlarımız belliydi. 600 milyon lirayı aşkın hasılat yarattık ve ödedik. Bunun içinde sadece bir transfer var. Onu da tabii ki güzel yaptık. Ndiaye'yi yüksek bedelle verdik. İnşallah daha düşük bedelle belki gelir belki gelmez, o ayrı konu." dedi.

"GALATASARAY'A DESTEĞİNİZİ YİTİRMEYİN" : Taraftarlardan takıma destek olmalarını isteyen Cengiz, "Değerli arkadaşlar, Galatasaray'a desteğinizi yitirmeyin. Biz bugün varız, yarın yokuz. Biz doğru yolda yürüdüğümüz müddetçe Galatasaray'a desteğinizi istiyoruz. Şahsımıza destek hiç önemli değil. Benim sizden istirhamım birbirinizi sevin, birbirinize sahip çıkın. İnşallah Ağustos'ta başlayacak olan ligimizde Galatasaray'ı yine en iyi yerlere taşırız ve şampiyonluklara ulaştırırız. Sizlere tekrardan hoş geldiniz diyorum. Destekleriniz için ayrıca sizlere çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum." şeklinde konuşmasını tamamladı.

MUSTAFA CENGİZ, İSVİÇRE'DE : Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı ekibin İsviçre'de yaptığı kampı ziyaret etmek üzere İsviçre'ye geldi.

Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cengiz, "Öncelikle tabii ki takımımıza, hocamıza ve Abdurrahim'e kavuştuğumuz için çok mutluyuz. İnşallah sağlıklı, uğurlu bir şekilde sezon açılışı ve devamı görürüz." dedi.

"GELİR YAPMADAN GİDER YAPAMIYORUSUNUZ" : Transfer konusunda da konuşan Başkan Mustafa Cengiz, "Taraftar merak etmesin, transfer olduğunda kesinlikle KAP'a açıklayacağız. Ben başka takımlar için konuşmam ama bütün takımlar bizle aynı durumda. Gelir yapmadan gider yapamıyorsunuz. Onun için adımlarımız zorunlu olarak tedbirli atıyoruz. Bizi mutlu eden gelişme oldu. CAS bizi referans alarak Milan'ı affetti. Biz Milan'ında cezadan kurtulmasına sevindik. CAS olumlu anlamda ilk kez bir Türk takımı referans aldı." ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ KAMP İÇİN CEBİMİZDEN PARA ÇIKMADI" : Önümüzdeki günlerde mali durumla ilgili konuşacaklarını ifade eden Cengiz, "Futbolcuların alacakları bitmiyor. Hiçbir şey bitmiyor. Bu dinamik bir süreç. İnşallah halledeceğiz. Mali konularla ilgili önümüzdeki haftalarda açıklamalarımız olacak. Bizim birinci kampımız 200 bin frank, bu kamp da 500 bin euro tuttu. Sponsorlar tarafından destekleniyoruz. Bizim ikinci kamp için cebimizden para çıkmadı." diye konuştu.

"NDIAYE DÜŞÜK BİR KİRALIK ÜCRETLE GELİRSE BİZ BAĞRIMIZA BASARIZ" : Mustafa Cengiz, son günlerde Ndiaye'nin transfer edildiği yönünde çıkan haberler için ise "Biz kiralamaya öyle paralar veremeyiz. Osmanlı'da 390 bin euro alıyordu. Biz o paraya oynasın demiyoruz. Takımın iç dengelerini bozmamaktan yanayız. Bize düşük bir kiralık ücretle gelirse biz bağrımıza basarız." şeklinde konuştu.

"EMRE AKBABA'NIN GALATASARAY'I İSTEDİĞİ HİSSEDİLİYOR" : Emre Akbaba hakkında çıkan transfer söylentileriyle ilgili yorumda bulunan Cengiz, "Emre'yi de şöyle söyleyeyim. Ben kendisiyle görüşmedim. Ancak Galatasaray'ı istediği hissediliyor. Alanyaspor başkanı benim yakın arkadaşım. Ben kendilerini üzmem. Kendiliğinden oluşacak bir durum. Olursa olur, hayırlısıyla olsun." ifadelerini kullandı.

"HİÇBİR FUTBOLCUYU SATMA NİYETİMİZ YOK" : Bafetimbi Gomis'e geldiği iddia edilen transfer teklifleriyle ilgili de konuşan Cengiz, "Hiçbir futbolcuyu satma niyetimiz yok. Gomis bizim değerli bir futbolcumuz. Türkiye Ligi'nde şampiyon olan bir kadro var. Şampiyonlar Ligi şampiyonu olur mu bilemem. Hırvatistan final oynadı, Yunanistan daha önce şampiyon oldu. Bizim neden olmasın." dedi.

Mustafa Cengiz son olarak, "Benim en büyük şansım Abdurrahim Albayrak, Fatih hocam ve karakterli futbolculara sahip olmam. İyi ki varlar." diye konuştu.

Ndiaye Galatasaray'a dönüyor

Yorumlar