ROPÖRTAJ

Muslera'dan Burak Yılmaz itirafı

Sarı-kırmızılı kulübün yayın organı Galatasaray dergisinin nisan sayısına konuşan Muslera, 8 yaşına kadar forvet oynadığını belirtti.

Muslera'dan Burak Yılmaz itirafı

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, futbola forvet olarak başladığını, daha sonra uzun boyu nedeniyle kaleye geçtiğini söyledi.

Muslera, kariyerinde kendisini en çok zorlayan forvet oyuncularının Di Natale ve Burak Yılmaz olduğunu vurguladı.

Sarı-kırmızılı kulübün yayın organı Galatasaray dergisinin nisan sayısında, takım arkadaşı Burak Yılmaz ile soruları cevaplayan Muslera, kariyerinde kendisini en çok zorlayan forvet oyuncularının, Di Natale ve Burak Yılmaz olduğunu belirtti.

 

Uruguaylı kaleci, "Senden iyi bir forvet olur muydu?" sorusuna, "Sekiz yaşıma kadar forvettim. Boyum uzun olduğu için sonra hep kaleci oldum. Forvet olsam duran toplarda etkili olabilirdim" cevabını verdi.

Burak Yılmaz'ın, Türkiye'nin en iyi forveti ve mükemmel bir insan olduğunu iddia eden Muslera, "Alçakgönüllü, samimi, çok akıllı bir insan. O yüzden onu inanılmaz seviyor ve saygı duyuyorum. Büyük adam" değerlendirmesini yaptı.

Burak Yılmaz ise bir golcü olarak, bazı kalecileri yakından tanıyan Muslera'nın, rakip kalecilerle ilgili tavsiyelerini dikkate aldığını belirtti.

Sarı-kırmızılı futbolcu, gollerden sonra Muslera ile selamlaşmasını, "Onu çok seviyorum. Aslında bazen golden sonra ona koşmak geliyor içimden, çok uzak olduğu için elle selamlaşıyoruz. Benim çok mutlu olduğum bir an ve çok anlamlı" ifadeleriyle anlattı.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER