DÜNYADAN FUTBOL

Minamino Liverpool ile görüşüyor! Açıkladı

Salzburg'un başarılı Japon hücum oyuncusu Takumi Minamino'nun Premier Lig lideri Liverpool ile görüştüğü ortaya çıktı. Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool ile Salzburg aynı grupta yer almıştı. Salzburg'un sportif direktörü Minamino'nun transferi için ada ekibiyle görüştüklerini açıkladı.

Minamino Liverpool ile görüşüyor! Açıkladı

Japon oyuncu Takumi Minamino'nun Premier Lig'in dev takımı Liverpool ile adı anılıyor. Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon aynı grupta yer alan iki takım arasında Anfield'da oynanan maçta Minamino bir gol - bir asitlik performans ile oynamış ve Klopp'un gözüne girmişti.

Bu szon 9 gol 5 asist ile oynanan Minamino için iki kulübün görüştüğü açıklandı. Salzburg sportif direktörü Christoph Freund, Liverpool ile Minamino'nun transferi için görüştüklerini ve sadece bu bilgiyi verebileceğini açıkladı.

Sadio Mane'den sonra Minamino

Liverpool daha önce Salzburg kökenli Sadio Mane'yi transfer etmişti. Mane adaya önce Southampton takımı ile gelmiş sonra 41.2 milyon Euro bedelle Liverpool'a geçmişti. 1995 doğumlu Minamino 2015 yılında 800 bin Euro bedelle Cerezo Osaka takımından Salzburg'a transfer olmuştu. Minamino'nun 2021 yılı Haziran sonuna kadar sözleşmesi bulunuyor.

Yorumlar