ROPÖRTAJ

Michel Platini'den şike yorumu

UEFA Başkanı Michel Platini, Avrupa futbolunu ilgilendiren birçok konuya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Michel Platini'den şike yorumu

UEFA Başkanı Michel Platini, European Sports Media'ya (ESM) özel bir röportaj verdi.

Fransız futbol adamının açıklamalarında satır başları şu şekilde;

ESM vurgusu!

"Avrupa'da yılın futbolcusu ödülü bizim için değerli. Bu organizasyonu ESM ile beraber gerçekleştirmek önemi artırıyor. Çünkü ESM, Avrupa çapındaki gazetecileri temsil ediyor."

'Günümüz futbolu keyif veriyor'

"Geçen sezona bakarsak her Avrupa ülkesinin kendine özgü bir karakteri var. Fakat şunu söylemeliyim ki günümüz futbolunu izlemeyi seviyorum. Bana keyif veriyor. Artık dünya çapında herhangi bir maçı televizyondan izleme şansına sahibiz. Jenerasyonlar değişiyor, ancak her zaman iyi oyuncular, iyi takımlar, iyi teknik adamlar ve iyi taktikler görüyoruz."

'En iyisi Messi ve CR7'

"Bence günümüz futbolunda en iyi oyuncular tabii ki Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo."

'Barça tamamen değişti'

"Barcelona'da Pep Guardiola'nın takımıyla, Luis Enrique'nin ekibi arasında birçok fark var. Pep'in takımında forvet kimdi? Tokyo'da Santos'u 4-0 yendikleri maçı hatırlıyorum. Kadroda forvet oyuncusu yoktu. Messi ve Fabregas vardı. Şimdi ise her şey değişti. Messi'nin yanı sıra Neymar ve Suarez mevcut."

Hücum gücü en iyi takım?

"Şu an için Barcelona'nın hücum gücü en iyisi. Çünkü bu gücüyle Şampiyonlar Ligi'ni kazandılar. Geçen sene ise Real Madrid'di. Çünkü Ronaldo, Karim Benzema ve Gareth Bale ile oynuyorlardı. Bu tarz şeyler hep değişkendir."

'Futbol hızlanmadı'

"Artık futbol hakemler tarafından daha koruma altında oynanıyor. Oyuncuların 30 yıl evvelsinden daha hızlı olduğundan emin değilim. Ancak futbolcular kesinlikle geçmişe göre fiziksel açıdan daha güçlü."

'Başarıya ulaştık'

"Bence Finansal Fair-Play prensip olarak gayet güzel bir şekilde işliyor. Kulüplerin finansal yapısında gözler görülür biçimde bir düzelme mevcut. Artık kulüpler daha sağlıklı biçimde maddi kaynaklarını yönetiyor. Yani başarıya ulaştığımızı ifade edebilirim."

'FFP, şikeye karşı oyuncuları koruyor'

"Tabii ki kulüplerin maddi açıdan güvenli bir konuma gelmesi oyuncuları şikeye karşı koruyor, onları savunmasız bırakmıyor. Bu bir etik mevzusu. UEFA'nın başkanı olarak benim görevim bu tip olayları düşünmek. Yüksek ahlaka sahipseniz ve etik sizin tarafınızdaysa her zaman iyidir. Ayrıca aynada kendinize bakabilmek de her daim güzel bir duygu. Bu tarz konularda duruşumu hep sürdüreceğim."

Yorumlar
TREND HABERLER