DİĞER HABERLER

Michel Platini temyize gidiyor

UEFA Başkanı Michel Platini, sekiz yıl men cezasına itiraz etmek için FIFA Temyiz Kurulu'na başvuracak.

Michel Platini temyize gidiyor

UEFA Başkanı Michel Platini, hakkında verilen futbolda sekiz yıl men cezasına itiraz etmek için 11 Ocak Pazartesi günü FIFA Temyiz Kurulu'na başvuracak. 

Platini’nin avukatlarından Thibaud d'Ales, Fransız basınına yaptığı kısa açıklamada, "Müvekkili ile ilgili verilen gerekçeli kararın ayrıntılarının dün gece ellerine geçtiğini belirtti ve 'gerekçeli kararı inceleyip, temyiz başvurumuzu pazartesi günü yapacağız" dedi.

Platini’nin buradan bir sonuç çıkmaması halinde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi"ne (CAS) başvurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Arda Turan'dan paha biçilemez sürpriz!

ABD'de açılan yolsuzluk davası kapsamında, FIFA'nın üst düzey yöneticileri 27 Mayıs 2015'te İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Sepp Blatter, 29 Mayıs'ta düzenlenen kongrede 5. kez FIFA başkanlığına seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da İsviçreli spor adamı, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı. İsviçre Savcılığı tarafından 25 Eylül'de hakkında soruşturma açılan Blatter'in ifadesi alınmış ve ofisindeki verilere el konulmuş, Platini'nin de konuyla ilgili bilgisine başvurulmuştu.

FIFA Etik Kurulu, geçen yıl 8 Ekim'de Blatter, Platini ve eski FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye 90 gün futboldan men cezası vermişti. Valcke'nin men cezası daha sonra 45 gün uzatılmıştı. 21 Aralık 2015'te ise Blatter ve Platini, sekizer yıl futboldan men cezasına çarptırılmıştı. Platini, sonrasında FIFA başkanlığı yarışından çekildiğini açıklamıştı.

 FIFA'nın yeni başkanının belirleneceği olağanüstü kongre 26 Şubat'ta yapılacak. 

Yorumlar
TREND HABERLER