DÜNYADAN FUTBOL

Michael Skibbe ülkesi Almanya'ya geri döndü

Türkiye'de Galatasaray, Eskişehirspor ve Kardemir Karabükspor'da teknik direktörlük yapan Michael Skibbe, Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) kulüplerinden Borussia Dortmund'da altyapıdan sorumlu olacak.

Michael Skibbe ülkesi Almanya'ya geri döndü

Alman kulübünden yapılan açıklamada, Skibbe'nin 1 Temmuz 2019  tarihinden itibaren Borussia Dortmund'un 19 yaş altı takımının antrenörlüğünün  yanında tüm altyapı takımlarının teknik sorumlusu olacağı belirtildi.
 
Açıklamada, Skibbe’nin yanı sıra sarı-siyahlıların eski oyuncusu Otto  Addo'nun da yetenek antrenörlüğü görevine getirildiği aktarıldı.
 
Borussia Dortmund altyapı koordinasyonundan sorumlu olan Lars Ricken,  bu yeni görevlendirmelerle gelecekte genç futbolcuların mümkün olan en iyi  şekilde eğitilmesi için hazırlık yaptıklarını belirterek, "Biz sürekli gelişmek  ve Almanya'daki altyapı çalışmalarında öncüsü olmak istiyoruz." dedi.
 
Ricken, gelecekte de başarılı olmak için Michael Skibbe'nin  tecrübesinden ve bilgisinden faydalanacaklarına işaret ederek, Skibbe'nin  futbolcuları, profesyonelliğe geçişte ve altyapıda görev yapan antrenörleri  destekleyeceğini kaydetti.
 
Skibbe, Türkiye’de Galatasaray, Eskişehirspor ve Kardemir  Karabükspor'u, Bundesliga’da da Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Hertha  Berlin’i çalıştırmıştı. Bir dönem Alman Milli  Futbol Takımı'nda antrenörlük ve  altyapı takımlarında teknik direktörlük de yapan Skibbe,   son olarak Yunanistan  Milli Futbol Takımı'nı çalıştırmıştı.

Yorumlar