DÜNYADAN FUTBOL

Liverpool Arda Akbulut'a hayran kaldı

Galatasaray-Trabzonspor maçında Abdülkadir Ömür'ü izlemeye gelen İngilizler, 18 yaşındaki kaleci Arda Akbulut'a hayran kaldı. Ada ekibinin scoutı, Trabzon’un genç kalecisi Arda için “Alisson kadar değerli” raporu hazırladı.

Liverpool Arda Akbulut'a hayran kaldı

Liverpool gözlemcisinin ilk kez Galatasaray karşısında bir lig maçında forma giyen genç kaleci Arda Akbulut’a hayran kaldığı öğrenildi.

Aslında Bordo-Mavili ekibin yükselen yıldızı Abdülkadir Ömür’ü izlemek için Türk Telekom Stadı’na gelen Liverpool’un scoutının, genç kaleci için “Çok değil 3-5 yıl içinde Alisson kadar değerli bir kaleci haline gelecek” şeklinde rapor verdiği bildirildi.

75 MİLYON EURO ÖDEMİŞLERDİ
İngiliz kulübü, İtalya Seria A takımlarından Roma’dan aldığı Alisson Becker için 75 milyon euro bonservis bedeli ödemişti. Bu rakam bir kaleci için ödenen en yüksek bonservis bedeli olmuştu.

BU HAFTA DA KALE ARDA'YA TESLİM
Uğurcan’ın sakatlanmasından sonra kaleye geçme fırsatı bulan 18 yaşındaki file bekçisini kaleci antrenörü Metin Aktaş çalıştırıyor. Arda, bu hafta Antalyaspor maçında da büyük ihtimalle kaleyi teslim alacak.

Yorumlar
TREND HABERLER