TRABZONSPOR

İşte madde madde Trabzonspor’un itiraz dilekçesi

Trabzonspor, TFF Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nda değişiklik yaparak kulüplerin harcama limitlerindeki sapma tutarını yüzde 30’dan 40’a yükseltmesine sert tepki göstererek Tahkim Kurulu’na ve CAS’a başvuru kararı almıştı. Yönetim, Tahkim’e resmi başvuruyu yaptı.

İşte madde madde Trabzonspor’un itiraz dilekçesi

TFF'nin aniden aldığı 'limit artırımı' kararına sert tepki gösteren kulüplerden biri olan Trabzonspor'un, Tahkim'a yaptığı itiraz dilekçesi ortaya çıktı.
 
İşte madde madde o dilekçe...
 
1- Trabzonspor olarak, haziran ayında aldığınız Lisans Talimatı kararına tamamen uyduk. Ekonomik olarak oyuncu giderlerimizi düşürdük ve sponsorluk anlaşmaları, oyuncu satışları ile gelirlerimizi artırdık. Ancak gelinen süreçte biz ödüllendirmeyi beklerken siz adeta bizi cezalandırıp, hiçbir ekonomik düzenleme yapmaya kulüpleri ödüllendirdiniz.
 
2- Lig devam ederken yaptığınız bu değişiklik ligde yarış içerisinde bulunduğumuz diğer takımlara çok ciddi avantaj sağladı. Biz devre arasındaki transfer çalışmalarını sizin belirlediğiniz kriterler doğrultusunda yönetmeyi düşünürken yaptığınız değişiklikle diğer takımlara sağladığınız transfer avantajı haksız bir rekabete neden oldu. Adaletsiz bir ortam oluşturdunuz.
 
3- Sezon başında biz UEFA ile Finansal Fair-Play kriterlerine harfiyen uyma konusunda anlaşma imzalarken, siz de Türkiye'de futbolun tek yetkilisi olarak, finansal kısıtlamalara gideceğiniz konusunda taahhütlerde bulunmuştunuz. Ancak gelinen süreçte sadece bize verdiğiniz sözleri yerine getirmemekle kalmayıp, UEFA ile yapılan sözlü ve yazılı anlaşmaları da hiçe saydınız.

TREND HABERLER
Yorumlar 1 yorum
TREND HABERLER