FENERBAHÇE

İşte Fenerbahçe'nin yeni hoca adayları!

Süper Lig'de şansı bir türlü yaver gitmeyen Fenerbahçe, eski günlerine kavuşmanın hasretini çekiyor. Ersun Yanal'ın ayrılığının ardından yönetim Almanya'da yetişmiş ve Fenerbahçe'de oyuncu veya antrenör olarak görev almış, camiayı tanıyan isimlere yöneldi.

İşte Fenerbahçe'nin yeni hoca adayları! - Sayfa 1

Fenerbahçe'de Ersun Yanal dönemi resmen bitti. Sarı lacivertli yönetim yeni hoca arayışlarına başladı. İşte o hoca adayları...

İşte Fenerbahçe'nin yeni hoca adayları! - Sayfa 2

Fenerbahçe’de rota Alman ekolüne döndü. Pahalı, ferdi yetenekler yerine takım oyununu benimseyen bir stratejiyle, hem geleceğin takımını oluşturmak hem de kulübü ekonomik olarak rahatlatmak isteyen yönetim, şimdiden bunu yapabilecek teknik direktörleri tartışmaya başladı. 

İşte Fenerbahçe'nin yeni hoca adayları! - Sayfa 3

Yabancı bir teknik adam düşünmeyen yönetim, Almanya’da yetişmiş ve Fenerbahçe’de oyuncu veya antrenör olarak görev almış, camiayı tanıyan isimlere yönelerek Tayfun Korkut, Erol Bulut ve Engin Fırat’ı gündeme aldı.

İşte Fenerbahçe'nin yeni hoca adayları! - Sayfa 4

Bu üç isim arasında tecrübe ve uluslararası başarısıyla, özellikle geçtiğimiz aylarda Moldova Milli Takımı’nın başında dünya şampiyonu Fransa’ya karşı Paris’te oynattığı futbolla Avrupa gündemine oturan Engin Fırat ağır basarken, tarihi 6-0’lık galibiyette Fenerbahçe antrenörü olarak görev yapıyor olması, son derbi mağlubiyetinden sonra deneyimli teknik adamı daha da ilgi çekici hale getirdi.