BEŞİKTAŞ

İngiliz devinden Vida'ya sürpriz teklif

Fikret Orman, Vida için İngiltere seferine çıkacak, teklif veren kulüplerle masaya oturacak.

İngiliz devinden Vida'ya sürpriz teklif

Üç oyuncusunu satarak önemli bir gelir elde eden Beşiktaş’ta sıra Vida’ya geldi. Liverpool’un yanında Premier Lig’in köklü kulüplerinden Arsenal’in de devreye girmesiyle teklifler 30 milyon euroya dayanırken, siyah-beyazlıların başkanı rekor kırmak için görüşmeler yapacak.

Transfer döneminde öncelikle genç oyunculara yönelen ve bütçede küçülmeye gitmesinin ardından Tosic, Mitrovic ve Fabri ile yollarını ayırarak kasasına önemli bir miktarda para koyan Beşiktaş Yönetimi, Vida konusunda, belki de kulüp tarihinin en kıran kırana pazarlığına hazırlanıyor. Liverpool gibi bir kulübün devreye girmesi nedeniyle West Ham United ve Everton aradan çekilirken, son sözlü teklif ise Arsenal’den geldi.

Vida’yı en az 30 milyona satmayı hedeflerken, son anda Arsenal’in de araya girmesi nedeniyle siyah-beyazlı yönetim, bonservis geliri anlamında Türk futbol tarihinin rekorunu kırmak istiyor. Cenk Tosun transferindeki yöntemi izlemek isteyen Beşiktaşlı idareciler, menajerler aracılığıyla, İngiltere’den bir büyük kulübü daha bu yarışın içerisine sokmaya çalışacak.

Arsenal’in deyim yerindeyse son dakikada Vida yarışına dahil olmasından bir hayli memnuniyet duyan Başkan Fikret Orman’ın, ön görüşmeler için yakın zamanda İngiltere seyahatine çıkması bekleniyor.

İlk hedef kiralık : Alıcısı fazla olduğu için Vida’yı artık takımda tutmanın imkansız olduğunu düşünen Beşiktaş Yönetimi, yine aynı menajerlere stoper alınması için yetki verdiği de öğrenildi. Teknik Direktör Şenol Güneş’in isteğiyle iki stoper transfer etmek isteyen yönetimin, kiralama seçeneklerine öncelik tanıyacağı bildirildi.

6: Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda final oynayan Hırvatistan’ın formasını giyen Vida, takımının başarısında büyük pay sahibi oldu. 7 maçın 6’sında sahaya çıkan tecrübeli stoper 1 gol attı 1 de asist yaptı.

Fikret Orman ile yaptığı toplantıda Şenol Güneş, Mitrovic’in ardından Vida’nın da gitmesi halinde iki stoper istemişti.

Beşiktaş'ta Orkan Çınar kiralık gidiyor

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER