ROPÖRTAJ

Hamzaoğlu Sabri'ye sahip çıktı

Göreve gelir gelmez kadro dışı olan Sabri Sarıoğlu'nu affeden Hamzaoğlu, sözleşmesi konusunda da tecrübeli futbolcuya sahip çıktı.

Hamzaoğlu Sabri'ye sahip çıktı

Galatasaray'ın sözleşmesini uzattığı Sabri Sarıoğlu'nun alacağı rakam, taraftar arasında infial yarattı. Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu bu eleştirilere yanıt verdi.

Sabah gazetesine konuşan Hamza Hamzaoğlu; "Sabri Sarıoğlu altyapı dönemi ile birlikte 1999 yılından bu yana Galatasaray'a hizmet ediyor. Yıllarını buraya vermiş; burada yetişmiş ve büyümüş bir isim. Benim için çok değerli bir oyuncu. Onun gibi oyunculara sahip çıkmak gerekiyor."

Kulübün uygulayacağı transfer stratejisiyle ilgili de bilgi veren Hamzaoğlu, şöyle devam etti: "Transferde dengeleri asla bozmam. Bu kadroya çabuk uyum sağlayacak, takım oyununu bozmayacak oyuncuları tercih edeceğim. Taraftarımız fazla transfer beklemesin. Kampta son duruma bakıp belki 2 oyuncu gönderip 2 oyuncu alabiliriz. Sakin ve yavaş hareket ediyoruz. Scout ekibiyle birlikte çalışıyoruz. Zaten sezon devam ederken oyuncuları tespit etmiştik. Görüşmelere başladık. Ama biliyorsunuz; Galatasaray bir oyuncuyu istediği zaman fiyatlar katlanıyor. Başka takımlar devreye girince de hoşuma gitmiyor, istemiyorum o transferi..."

 

BEN DE Mİ BIRAKAYIM?
Ali Dürüst ve Abdurrahim Ağabey kendi istekleriyle ayrılma kararı aldılar. Biz çok uyumlu çalıştık ama devam etmeyecekler. Alışmış olduğumuz düzen güzel bir şekilde gidebilirdi. Ama ne yapayım, ben de mi bırakayım? Galatasaray'a imza attım ben... Abdurrahim Ağabey ile iyi olmamız, şimdikilerle kötü olacağımız anlamına gelmez. Cüneyt (Tanman) Ağabey ile eskiden tanışıyoruz. Şimdilik her şey gayet iyi ve uyumlu gidiyor.

 

BİLAL'İ MELO'NUN YERİNE ALMADIK
Bilal Kısa'nın transferini taraftarımız yanlış algılamamalı. Bilal, Melo'nun yerine ya da Şampiyonlar Ligi'nde kurtarıcı olsun diye alınmadı. Bu sezon üç kulvarda yarışacak olan takımımızda kadro derinliği açısından önemli bir alternatif. Takımdaki solak azlığı için de iyi bir çözüm olacak. Bilal topu çok iyi kullanabilen bir oyuncu, ayrıca hem karakter hem de oyuncu olarak takımımıza büyük katkı sağlayacak

KİM GİDECEK KİM KALACAK?
SNEİJDER: Wesley Sneijder'in sözleşmesinin uzatılması ile ilgili görüşüm pozitif. En az 3 yıl daha üst seviyede top oynar. İstanbul'da yaşamayı çok seviyor. Kendisine çok iyi bakıyor Wesley, idmanlarda da yüzde yüzünü veriyor. Temposu çok düşmez.

OLCAN ADIN: Sol bekte Telles var, alternatifi de Olcan. Beşiktaş teklif yaparsa değerlendiririz. Oyuncumun isteği önemli. Kim gitmek isterse konuşur, kulübün menfaatine göre karar alırız.

FELİPE MELO: Melo'nun kalmasından yana görüş belirttim. 1 yıl daha kontratı var. Kendisine gelen teklifler varsa değerlendirmesi kadar doğal bir şey yok. Melo'nun ve kulübün menfaatine hangisi uygunsa o olacak. Şu anda bir şey yok. Melo bize 'Ben gitmek istiyorum' demedi.

GOLCÜ TRANSFERİ: İki golcümüz var; Umut ve Burak... Sadece ikisiyle sezonu götürmemiz mümkün değil. Golcü kesinlikle alacağız. Yüksek maliyetli olmaz. Umut ve Burak'la tatlı rekabete girecek bir oyuncu olacak.

KİRALIKLAR: Amrabat kampa gelecek. Malaga ödemeyi yapmadı. Sercan ve Dany de gelecek.

DEVLER LİGİ'NDE RAKİP SEÇME ŞANSI YOK
Messi'li Barcelona da rakibimiz olabilir. Çıksınlar oynayalım... Orası Avrupa futbolunun kulüpler bazındaki en üst seviyesi. Zaten grupta o rakiplerle karşılaşmazsanız bile ilerleyen turlarda karşınıza çıkacaklar. O yüzden rakip seçmek gibi bir şansımız yok.

21 TAKIM OLMAZ!
Ligdeki takım sayısının yükselmesi söz konusu. Araya maçlar sıkıştırmak, ligin süresini uzatmak doğru olmaz. Belki kupaya düzenleme yapılabilir. Şu anki maç periyodu bile çok fazla. Ne taraftarlar ne oyuncular ne de biz teknik adamlar maçları yaşayabiliyoruz... Eskiden bir hafta bir maç konuşulurdu. Artık maçın keyfini yaşayamadan diğer maçı düşünüyoruz. Futbolcular da insan. Özel yaşantıları bitiyor. Kamptan kampa bir yere kadar...Oyunculara sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak lazım. Bazı güçlere kalsa her gün maç oynatacaklar!

HAMZA HOCA'NIN GÖZÜNDEN OYUNCULAR
MUSLERA: Aşırı güven veriyor. Kolay gol yemez. Zaten gol yemişse de Muslera'nın yapacak bir şeyi yoktur. Saha dışında da çok olumlu katkı veriyor; herkese yaklaşımı pozitif.

SELÇUK İNAN: Selçuk biz göreve geldikten sonra bize en çok yardımcı olan oyuncu. Büyük özveriyle oynadı. Attığı gollerin hepsi de kritikti.

HAMİT ALTINTOP: İyi bir profesyonel, takım oyuncusu ve ağabey. Şampiyonluk için inanılmaz bir mücadele verdi. Bazı maçlarda "Hocam bittim! Ayaklarım daha fazla gitmiyor" dedi. Sen bu fedakarlığı yap, ben seni sırtımda taşırım. Yüzde yüzünü veren oyuncuyu severim. Çok yetenekli ol ama arkadaşının açığını kapama, işte o tip oyuncuya taviz vermem.

YASİN ÖZTEKİN: Bu yeteneklere sahipti ama küskünlüğü vardı, ümidi kalmamıştı. Sneijder'le iyi uyum sağladı. İlk idmanda "Yasin iş yapar" demiştim.

HAKAN BALTA-UMUT BULUT: Biz de dışarıdan izlerken "Hakan'ın artık yaşı geldi" diye düşünürdük. Ama buraya geldim ve gördüm ki Hakan ile Umut yürüyene kadar bu takımda kalmalılar.

FELİPE MELO: Melo farklı bir karakter. Sevilmiyor değil, sadece takımın dışında farklı bir karakter. Takımla her şeye iştirak etmiyor ama bu sevilmediği anlamına gelmez. Bel fıtığı ameliyatı oldu, 51 gün sonra sahaya çıktı. Hatta zorla "Ben oynayacağım" dedi. Bu tarz savaşan oyunculara ihtiyaç var.

SNEİJDER: Wesley çok mutlu. O da davaya ortak oldu arkadaşlarıyla birlikte. Wesley iyi çocuk. Sorunluymuş gibi gösteriliyor ama neşeli, şakacı. Kazanma hırsı olan bir oyuncu. Kaybetmeyi sevmiyor. Takımla beraber hareket ediyor.

BURAK YILMAZ: İnanılmaz bir golcü. Sprinter... Defans arkasına koştuğu zaman kaleci ile karşı karşıya kalırsa yüzde 90 gol yapıyor.Ama ben Burak'ı eleştireceğim! O potansiyelinin yüzde yüzünü hala yansıtamıyor. Daha iyi, daha çok gol atan, savunmayı iyi yapan Burak olabilir. Bu Burak'la yetinmiyorum ve o da yetinmemeli.

Yorumlar