VOLEYBOL

Halkbank Şampiyonlar Ligi'nde kazandı

Halkbank, Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki üçüncü maçında, sahasında Finlandiya'nın Ford Store Levoranta takımını 3-0 mağlup etti.

Halkbank Şampiyonlar Ligi'nde kazandı

Halkbank, Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki üçüncü maçında, sahasında Finlandiya'nın Ford Store Levoranta takımını 3-0 mağlup etti.

Ford Store Levoranta, maça çok iyi başlangıç yaptı. Hücum, savunma ve serviste neredeyse hatasız oynayan ekip, ilk teknik molayı 8-4 önde geçti. Halkbank, savunma ve servis hatalarından sayı kaybederken, blokta çok iyi kapanan rakibi karşısında skor üretmekte zorlandı. Türk temsilcisi, 14-9 gerideyken Alperay'ın savunmada, Hernandez'in de hücumdaki etkili oyunuyla 5-0'lık seri yakaladı ve eşitliği sağladı (14-14). Setin 2. teknik molası da 16-14 Finlandiya ekibinin üstünlüğüyle geçildi. Halkbank molanın ardından Hernandez ve Petric ile hücumdaki etkinliğini artırdı ve 19-18'lik skorla sette ilk kez öne geçti. Türk temsilcisi, seti 25-22 alarak 1-0 öne geçti.

Halkbank, 2. sette bloktaki etkinliğini artırdı. İlk setteki kadar rahat sayı üretemeyen Ford Store Levoranta, Carmody ve Sivula'nın sayılarıyla ile ilk teknik molayı 8-7 önde geçti. Halkbank, kısa toplarda Emre, köşelerde ise Hernandez ile etkili oldu. 2. teknik molayı 16-13 önde tamamlayan ev sahibi takım, çekişmeli geçen son bölümde plase atışlarından sayı buldu. Türk temsilcisi, seti 25-21 alarak skoru 2-0'a getirdi.

Finlandiya ekibi, 3. sette de Halkbank'ın üçlü bloklarını geçmekte zorlandı. Uzun toplarda Petric, hızlı hücumda Emre öne çıkarken yorulduğu gözlenen rakip takım oyuncuları, farkın açılmasına engel olamadı. Halkbank, 2. teknik molasını 16-10 önde geçtiği seti 25-16 aldı ve maçı 3-0 kazandı.

Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Paivi Kairamo, karşılaşmayı protokol tribününden takip etti.

Halkbank, böylece B Grubu'nda 2 galibiyet ve 1 yenilgiyle puanını 6'ya çıkardı. Türk temsilcisi, gruptaki 4. maçını, yine aynı ekiple 1 Şubat'ta deplasmanda yapacak.

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Maciej Twardowski (Polonya), Sinisa Isajlovic (Avusturya)
Halkbank: Hierrezuelo, Loh, Faik Samed Güneş, Hernandez, Petric, Emre Batur (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Abdullah Çam, Chernokozhev)
Ford Store Levoranta: Kaurto, Esko, Kunnari, Carmody, Sivula, Sundberg (Ringseis, Lehtimaki, Guymer, Makinen)
Setler: 25-22, 25-21, 25-16
Süre: 84 dakika (31, 28, 25)

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER