DİĞER HABERLER

Halis Karataş o iddialara ateş püskürdü

Türkiye'nin en büyük jokeyi olan sihirbaz lakaplı Halis Karataş hakkında yaşadığı yarış kazasının ardından sahalara sakat ve canı acıyarak döndüğü iddialarına ateş püskürdü.

Halis Karataş o iddialara ateş püskürdü

25 Kasım 2018 tarihinde 'Ateşibibi' isimli safkandan düşerek yürekleri ağza getiren ve 1 Şubat 2019'da yeniden at binmeye başlayan 47 yaşındaki Halis Karataş twitter hesabından açtı ağzını yumdu gözünü.
 
Karataş'ın twitter açıklamaları şöyle:
 
"İstanbul yarış sezonunun başladığı günden bu yana ve son haftalarda artan bazı spekülasyonlara cevap vermek ve hakkımda tutarsız iddiaları ortaya atan kişilerden ziyade beni seven, merak edenleri bilgilendirmek amaçlı bu tweetleri atma gerekliliğini duyuyorum.
 
Sakat veya acım olduğu yönünde bir TV programında yapılan (aslı astarı olmayan) bir konuşmayla başlayan ve sahada farklı algılara dönerek devam eden bu durum, aslında geçirdiğim talihsiz süreçte şeffaflığıyla sizlere sunulmuş, hastaneden gerekli açıklamalar yapılmıştı.
 
Daha sonra sahalara geri dönmemden sonra koşulan koşularda olan başarısız bazı sonuçları atlardan çok bana bağlamak, bana güvenen at sahibi, antrenör, seyis ve yarışseverler için bu açıklamayı yapma gerekliliğine dönüştü.
 
Ben hiçbir zaman hiçbir atın üstünde işime olan bağlılığımı ve iş ahlakımı etkileyecek bir durumda olmadım. Her zaman sahada verilen emeğin karşılığını,yarışseverlerin bana olan güvenini atımla beraber finiş çizgisine kadar savunarak koşu günlerini tamamlarken puslu havada ortaya çöken bu karanlığı dağıtmanın sadece başarılı olmaktan geçtiğinin de gayet farkındayım. Bu iddiaları ortaya atanlara buradan bir fırsat sunuyorum. Kendilerinin belirttiği hastane ve doktorlarla yaptırmak istedikleri kontrollere hazır olduğumu belirtirim.
 
Bu tetkiklerden sonra durumumun netleşmesiyle en ufak bir acı tespit ettiklerinde ben mesleğimi (dört gözle bekledikleri) bırakmayı, onlar da mahkemelerde bana tazminat ödemeyi taahhüt ettiklerinde bu konunun ancak o zaman kendilerinin sorumluluğunda olduğunu anlayacaklardır.
 
Yoksa yaptıkları programın amacından sapması, ciddiyetinden uzaklaşması sektörü bilinçlendirip, güçlendirmekten ötede sadece dedikodu ve spekülasyonla günümüzü bulandırıp geleceğimizin dünden bugünden daha karanlık olmasına neden olacaktır.
 
Ben bugün itibari ile TJK TV'de hiçbir program veya röportaja çıkmayacağımı ve katkı sunmayacağımı belirtirken gereklilik olursa yarışseverlere sosyal medyadan bilgilendirmeler yapacağımı belirtmek isterim.
 
Herkese sağlıklı, mutlu günler dilerim."
 
Halis Karataş geçtiğimiz hafta da 2002'den bu yana menajerliğini yapan Mustafa Sav ile olan işbirliğini noktalamıştı. 

Yorumlar