OLİMPİYAT HABERLERİ

Güreş Milli Takımı 56 sene sonra yine tarih yazdı

Türkiye Milli Güreş Takımı, 56 yıl aradan sonra başarılı sonuçlara imza attı.

Güreş Milli Takımı 56 sene sonra yine tarih yazdı

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda en çok madalyayı yine Türkiye Milli Güreş Takımı kazandırdı.

1960 Roma Olimpiyatlarından sonra pehlivanlarımız ilk defa Olimpiyatlarda 5 madalyayı birden ülkemize kazandırarak büyük başarıya imza attı.

EN İYİ BAŞARI YİNE GÜREŞTEN GELDİ

5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya'nın Rio De Janerio kentinde düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları sona erdi.

Dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak kabul edilen Olimpiyat Oyunları büyük mücadelelere sahne oldu. Türkiye ise olimpiyata 21 branşta 103 sporcuyla katılırken en iyi başarıyı ise 5 madalyayla tamamlayan Türkiye Güreş Milli Takımı oldu.

56 YIL SONRA...

Sözcü'nün haberine göre; Carioca Arena 2 stadında düzenlen güreş müsabakaları 8 gün sürdü. Grekoromen, Kadınlar Serbest ve Serbest stillerde yapılan maçlarda 14 milli güreşçimiz ülkemizi temsil etti. 1960 Roma Olimpiyatlarından sonra pehlivanlarımız ilk defa 2016 Rio Olimpiyatında 5 madalyayı birden ülkemize kazandırarak büyük başarıya imza attı.

Güreş Milli Takımı

8 MADALYA'NIN 5'İNİ GÜREŞ ALDI

Türkiye adına alınan 8 madalyanın 5'i güreşten gelirken ilk altın madalyamızı sporcumuz Taha Akgül aldı. Turnuvada güreşçilerimiz Rıza Kayaalp, Selim Yaşar olimpiyat ikincisi olarak gümüş madalya alırken, Cenk İldem ve Soner Demirtaş da turnuvayı üçüncü olarak bitirerek bronz madalyayı aldı.

TÜRKİYE BİR GECEDE 19 BASAMAK YÜKSELDİ

Milli güreşçilerden Taha Akgül, Türkiye'ye oyunlardaki ilk altın madalyasını kazandırırken, Selim Yaşar ise gümüş madalya elde etti. Bu sonuçların ardından 8 madalyaya ulaşan Türkiye, sıralamada 60'ıncılıktan 41'inciliğe yükseldi.

1960 ROMA OLİMPİYATLARI BAŞARISI

Türkiye'nin en başarılı olduğu olimpiyat oyunları Roma 1960 oldu. Toplam 55 sporcuyla katıldığı ve en çok altın madalya kazandığı Roma Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye 7 altın, 2 de gümüş madalya elde etti.

TREND HABERLER
Yorumlar
TREND HABERLER