BEŞİKTAŞ

Gökhan Töre'den Fikret Orman'a sert sözler

Beşiktaş'ın kadro dışı bırakılan futbolcusu Gökhan Töre, dün Başkan Fikret Orman'ın yaptığı açıklamalara sosyal medyadan büyük tepki gösterdi.

Gökhan Töre'den Fikret Orman'a sert sözler

Beşiktaş'ta kadro dışı kalan Gökhan Töre'den Başkan Fikret Orman'a zehir zemberek sözler...
 
Tecrübeli futbolcu, "Fikret Orman'ın röportajda söylediği 'Oynamadan para kazanmak istedi. Ne yapalım? Biz de saygı duyduk' cümlesi bir iftiradır. Şimdiye kadar adı hiçbir haksızlıkla geçmemiş olan Beşiktaş Futbol Kulübü'nün Fikret Orman'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı maddi skandalları göz önünde alacak olursak sarf ettiği cümle kulağa oldukça rahatsız edici ve umursamazca geliyor" açıklamasını yaptı.
 
"Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'a gidemezsin..." 
 
Gökhan Töre şöyle devam etti: "Yurt dışına gideceksin. Türkiye'de Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'a gidemezsin sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz" tehditini bile çekinmeden savurdular. Böyle bir şey helal para kazanan hiç kimseye teklif dahi edilemez. Bu tekliflerini reddettikten sonra transfer dönemi bitimine son bir günü kala o gün boyunca "300 bin euro bırak gitti, 200 bin euro bırak git" demeye devam ettiler."  

İşte Gökhan Töre'nin sosyal medyadan yaptığı 3 sayfalık açıklama:

Saygıdeğer ve Emektar Beşiktaş Camiasına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur 

Yüz on altı yıldır gerçek SEVGİ ve büyük özveri ile halkın takımı olmaya layık görülmüş Beşiktaş Futbol Kulübünün böylesine zan altında kaldığı ne görülmüş ne de duyulmuştur 

Bilinmelidir ki beni bu metni yazmaya ikna eden, gelecekteki büyük yeteneklerin bu gibi haksızlıklara uğramamaları, uğrasalar da korkmadan haklarını aramalarına önayak olmak; bir örnek teşkil etmektir. Çünkü gelecekte ismini gururla anacağımız o büyük yetenekler şu an bu metni okuyan belki kariyerinin başında bir futbolcu, belki beş yaşında hayaller kuran bir yeteneğin dedesi ya da okul takımında harikalar yaratan bir çocuğun annesi olabilir. Ben bu haksızlığa sessiz kalmıyorum. 

Dün özel bir televizyon kanalında FİKRET ORMAN ve bir gazeteci beyefendi ile yapılan "ısmarlama" röportajın akıllarda zaten var olan sorulara yenilerini eklediğini ve maalesef oldukça basit ve amaçsız bir röportaj olduğunu FİKRET ORMAN'a iletmek isterim Bu sorulara artık yaşadığım gerçekler ile cevap vermenin zamanı geldiğine; siz değerli Beşiktaş Taraftarının ve saygıdeğer Kamuoyu mensuplarının bu gerçekleri bilmeye hakkı olduğuna inanıyorum. 

FİKRET ORMAN'ın röportajı maalesef bizim ailemizden ve dostlarımızdan gördüğümüz, bildiğimiz"SEVGİ" anlayışının oldukça dışında kavramları hedef almaktadır. Bilinmelidir ki: Sözleşmemde yer alan miktarı her ay almak FIFA'nın koyduğu ve tüm dünyada her futbol kulübünde yer alan oyuncular için geçerli olan bir haktır. FİKRET ORMAN'ın röportajda söylediği " OYNAMADAN PARA KAZANMAK İSTEDİ. NAPALIM ? BİZ DE SAYGI DUYDUK " cümlesi bir İFTİRADIR. Şimdiye kadar adı hiçbir haksızlıkta geçmemiş olan Beşiktaş Futbol Kulübünün, FİKRET ORMAN'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı MADDİ skandalları göz önüne alacak olursak sarf ettiği cümle kulağa oldukça RAHATSIZ EDİCİ ve UMURSAMAZCA geliyor. 

Artık resmi bütün olarak görebiliyorum. Sezon sonu anlaşmamın biteceği Beşiktaş Kulübü'nde forma giyme şansı yakalayamama sebebinin bonservis bedeli ödenmeden alınabilecek yani kulübe maddi bir getirisi olmayacak bir oyuncu olmam gerekçesine dayandırıyorum. 

Bu sene SEZON BAŞI KAMPINDA YAPILAN TÜM TESTLERDE İLK SIRADAYDIM. VÜCUT DEĞERLERİM EN DOĞRU VE OLMASI GEREKEN, EN İYİ SEVİYEDEYDİ. Şenol Güneş Hocam "YENİ TRANSFERİMİZ GÖKHAN TÖRE" açıklamasını yapmıştı. Sonrasında kadro dışı kaldığım 4 maça istinaden FİKRET ORMAN'a bir akşam vakti telefon açtım. Kendisi bana teknik direktör ile konuşacağını fakat verdiği kararlara karışmadığını söyledi. O zaman elbette bunu büyük bir saygı ile karşıladım. Kendisi bana telefonu kapatmadan önce kahkaha atarak : " Gökhan ya sen merak etme yenileriz sözleşmeni sezon sonunda" dedi. Her röportajında "sakatlıktan çıkamadı" İFTİRASI arkasına çekinmeden saklanan Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin Başkanı FİKRET ORMAN, henüz öngörmediği bir sezonun sonunu bana garantiledi. Bu büyük bir amatörlüktür. Bir insanın kaderi ile dalga geçerek oynamanın kendisinde vicdan azabı yaratmış olmasını umut ediyorum. Bu yapılan ne profesyonel yöneticilik anlayışı ile ne de bulunduğu makam ile bağdaşmaktadır. 

Beşiktaş Yönetimi, yarı transfer dönemi bitmesine 48 saat kala tarafımıza transfer için bir takım aramamızı söyledi. Elbette aradık. Bunun profesyonel bir transfer olamayacağını size önceki açıklamamda belirtmiştim. Yurt dışı da dahil olmak üzere beni isteyen birkaç kulüp ismini FİKRET ORMAN'a ilettik. Buna istinaden tarafımıza "GEÇMİŞ VE GELECEK TÜM ALACAKLARINI BIRAKSIN; GİTSİN" dendi. Bunu benim dışımda o dönem adı transfer ile anılan her isme yaptılar. Beni istemedikleri ve oynatmayacakları için kendilerine sözleşmeyi çift taraflı fesih etmeyi ve SADECE GEÇMİŞ ALACAKLARIMI vermelerini teklif ettim. Kabul etmediler Kendileri bana sonrasında "YURT DIŞINA GİDECEKSİN. Türkiye'de BAŞAKŞEHİR, FENERBAHÇE ve GALATASARAY'a gidemezsin sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz. " tehdidini bile çekinmeden savurdular. Böyle bir şey helal para kazanan hiç kimseye teklif dahi edilemez. Bu tekliflerini reddettikten sonra transfer dönemi bitimine son bir gün kala bana o gün boyunca "300.000 Euro bırak git , 200.000 Euro bırak git " demeye devam ettiler. 

Beşiktaş Kulübü'nün maddi sıkıntılar çekmesi, isminin maddi birçok skandalda yer alması siz Beşiktaş taraftarın, üzdüğü ve endişelendirdiği kadar BAZI ŞAHISLARI üzmüyor. Eğer meseleleri maddi problemler olsaydı transfer olmamışken ve ellerindeyken beni sahada her şekilde kullanırlardı. Çünkü buna hazırdım. Ve bunu bilmesi gereken herkese hazır olduğumu her fırsatta söyledim. Fakat bu şahısların amaçlarının Beşiktaş'ın başarısından çok daha başka şeyler olduğuna artık eminim. 

Ayrıca As Başkan Umut Güner ve yönetimde görev alan Ahmet Kavalcı takımdaki arkadaşların maaş ödemeleri yapılamadığı için verdikleri tepkilere istinaden benimle bizzat konuşup takım ile yönetim arasında köprü kurmamı istediler. "Seni severler sayarlar; konuş" dediler. Tabii ki konuştum. Biz takım arkadaşlarımla o dönem 6 aylık alacağımız varken " ALACAĞIMIZ YOKTUR. " ibareli bir kağıda imza attık. Sonrasında bize Aralık ve Ocak ayı ödemesi içeren bir senet imzalattılar. Senedin temini için gittiğimde hesapta bakiye olmadığı için ödeme alamadım. 

İkinci sezon kulübün Antalya hazırlık kampına gidemeyeceğimi sizin gibi internetten öğrendim. Sonrasında menajerim FİKRET ORMAN'ı aradı. Kendisi açmadı ve dönmedi. Yardımcılarından randevu talebinde bulunduk. Reddedildi. Benim telefonumu açacağı düşüncesiyle kendisini iki kez üst üste aradım fakat açmadı. Korumasına mesaj attım. İleteceğini söyledi. Muhakkak iletmiştir ama kendisinin ciddiye almadığına eminim. 

Sonrasında FİKRET ORMAN'ın bizzat talebi ile gönderilen "yeni sezon" programım geldi. Yeni sezona Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisi'nde belli olmayan bir çalışma programı ile devam edecektim. İlk haftalarda oradaki ekip ile bireysel çalışmalar yaptık. FAKAT sosyal medya hesaplarımdan yaptığım ilk açıklamamdan sonra bir "CEZA" olarak çalışma saatlerimde ekibin yer almadığı, kendileriyle çalışma fırsatı bulamadığım günler geçirdim. Sahanın sentetik olmasının sorun yaratacağını söylediğimde FİKRET ORMAN'ın ÖZEL İSTEĞİ olduğu söylendi. Sentetik bir saha futbolcunun en büyük düşmanlarından biridir. Sakatlanma riski yüzde doksandır.( Alt yapı takımımızda yer alan genç meslektaşlarımdan 5 tanesi bu sene sentetik saha sebebiyle çapraz bağ yırtılmasına maruz kalmıştır. ) 

Hakkımda yaptıkları her açıklamayı siz değerli BEŞİKTAŞ TARAFTARI ile aynı anda internetten öğrendim. Bugün, gelecek sezonda futbol kariyerime Beşiktaş Futbol Kulübü ile devam etmeyeceğimi, ŞİMDİKİ GÖREV SAHİBİ ŞAHSIN ağzından duymuş olduk. Kendisine tek tavsiyem: bugün telaffuz ederken tereddüt etmediği " SEVMEK" fiilinin gerçek anlamını ve gücünü siz BEŞİKTAŞ taraftarından öğrenmek için çaba göstermesi olur.

Saygıdeğer BEŞİKTAŞ TARAFTARI, benim bu formadaki tüm hakkım son damlasına kadar size helal olsun. 

UNUTMAYIN Kİ BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜNÜN ASIL SAHİBİ BEŞİKTAŞ TARAFTARIDIR. 

Sizi çok seviyorum. 

Hakkınızı helal edin. Ve FİKRET ORMAN'a önümüzdeki Beşiktaş Başkanlığı seçiminde BOL ŞANS DİLERİM.

Gökhan TÖRE 

Yorumlar 1 yorum