Gary Medel Kimdir?

Tam Adı: Gary Alexis Medel Soto Doğum Tarihi: 3 Ağustos 1987 3 Ağustos 1987 senesinde doğan Gary Medel, aslen Şili'lidir. Futbol kariyerine ilk olarak ülkesi Şili'de, Universidad Catolica takımı ile başlamıştır. Ardında sırasıyla Boca Juniors, Sevilla, Cardiff City, Inter takımlarında oynamıştır. Hem ön libero hem de stoper mevkinde oynaya bilen Gary Medel 1,71 boyunda71 kilodadır. Kariyeri Şili Milli Takımı formasını 105 kez terletti - bu alanda 4. sırada yer alıyor. Dünya Kupası'nda toplam 7 maça çıkan Medel, bu yaz Rusya'da düzenlenen Konfederasyonlar Kupası'nda da ülkesini temsil...

Gary Medel

Tam Adı: Gary Alexis Medel Soto

Doğum Tarihi: 3 Ağustos 1987

3 Ağustos 1987 senesinde doğan Gary Medel, aslen Şili'lidir. Futbol kariyerine ilk olarak ülkesi Şili'de, Universidad Catolica takımı ile başlamıştır.

Ardında sırasıyla Boca Juniors, Sevilla, Cardiff City, Inter takımlarında oynamıştır.

Hem ön libero hem de stoper mevkinde oynaya bilen Gary Medel 1,71 boyunda
71 kilodadır.

Kariyeri

Şili Milli Takımı formasını 105 kez terletti - bu alanda 4. sırada yer alıyor. Dünya Kupası'nda toplam 7 maça çıkan Medel, bu yaz Rusya'da düzenlenen Konfederasyonlar Kupası'nda da ülkesini temsil etti.

Şili'nin vazgeçilmezlerinden olan başarılı futbolcu, 2015 ve 2016 yıllarında Copa America zaferleri yaşadı ve iki organizasyonda da Turnuvanın En İyi 11'inde yer aldı.

Kulüp kariyeri, milli kariyeri kadar başarılı olmasa da, gittiği her takımda bir 11 oyuncusu olmayı başardı.

Son olarak Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'a transfer oldu.

TREND HABERLER