BEŞİKTAŞ

Fikret Orman'dan Bülent Yıldırım'a sert tepki 'Yemezler'

Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Galatasaray'a 2- 0 mağlup olmasının ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman maçın hakemi Bülent Yıldırım'a sert tepki gösterdi.

Yusuf Özışık
Yusuf Özışıkyusuf@internetspor.com
Fikret Orman'dan Bülent Yıldırım'a sert tepki 'Yemezler'

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında Beşiktaş, Galatasaray'a 2-0 mağlup oldu. Ancak alınan yenilgiden ziyade siyah beyazlı camiada hakem Bülent Yıldırım'ın kararları çok konuşuluyor.

Gökhan Gönül'ün Bülent Yıldırım'a yönelik "Bir Galatasaray forması da hakeme verin" sözlerinin ardından bir tepki de Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan geldi.

Fikret Orman maçın ardından Beyaz TV'ye bağlanarak Bülent Yıldırım'a;

"Bariz şekilde anlaşıldı"

Bu kadar derbi yönetmiş, tecrübeli bir hakemin bu hataları yapmaması lazımdı. Eyyamcılık hakemin işi değildir. Hakem yanlış görebilir, maçın skoruna da etki edebilir ama bu şekilde olmaz. Maçın başından sonuna kadar etki altında çıktı sahaya. Hareketlerinden bariz bir şekilde bu anlaşılıyordu. 

"Herkes anlar"

Ben size kendi fikrimi söyleyeyim. Bence penaltı pozisyonu penaltı değil ama ofsayt da değil. Her pozisyonu bu şekilde yönetti. Bu akşam hakem rezaletin üstündeydi. Eskiden hakemlik yapmış herkes anlar. Mustafa Çulcu da anlar, Muhittin Boşat da anlar. Ben maçı kaybetmemizin sebebi olarak hakemi görmüyorum ama bugün art niyetliydi. Kötü niyetliydi. 

"Gördüğünü çalması lazım"

Top taca çıkmış tamam. Beşiktaş takımı taçtan iki gol yemez. Doğru. İşin özüne geldiğiniz zaman hakemin gördüğünü çalması lazımdır. Beki yanlış çalar ama gördüğünü çalar. Hakem maça çıktığında aklında yönlendirme vardı. 

Hafta içi de bazı şeyler söylendi, biz "Artık bunlar eskide kaldı" dedik, "Olmaz" dedik. Ne biz ne de Beşiktaş taraftarı bunu hak etmedi. Bu kadar tecrübedeki bir hakemin bunları yapmaması lazımdı.

"Yemezler"

Maç 2-0 olduktan sonra bizim lehimize kararlar verildi ama bunlara kimse kanmıyor. Yemezler! Bu zihniyetteki hakemler bu işi bırakacaklar. Bunlardan hakem olmaz. Futbolun marka değeri hepimizin sorumluluğunda.

Bu tarz hakemlerle Türk futbolu bir yere gidemez. Futbol her yerde oynanıyor. Başka ülkelerde yöneticilerin maçtan önce hakemlerle ilgili açıklama yaptığını duydunuz mu?"

Yorumlar