FUTBOL

Fenerbahçe'de 3 hoca kovulmuştu! İşin aslı ortaya çıktı

Fenerbahçe'de kadro dışı kalan 3 yardımcı antrenör, Ali Koç'la görüştü. Verilerin Comolli'de olduğunu ifade eden hocalar, ayrıca “O halı Aatıf’ın seccadesiydi. Gerginlikten kendi aramızda yapılmış espriydi” sözlerini kullandılar.

Fenerbahçe'de 3 hoca kovulmuştu! İşin aslı ortaya çıktı - Sayfa 1

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kulüp televizyonunda dillendirdiği, “İdman verilerinin silinmesi”, “Verilerin 3. kişilere gönderilmesi”, “Cocu’nun cenazesi!” gibi konularda kendilerini ifade etme fırsatı bulan yardımcı antrenörler Koç’a haber göndermiş ve, “Bir de bizi dinleyin” demişlerdiFenerbahçe’de beklenen görüşme gerçekleşti. Geçen sezon Aykut Kocaman’ın yardımcılıklarını yapan fakat yaşanan skandallar üzerine Başkan Ali Koç’un görevlerine son verdiği antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk ve kondisyoner Alper Aşçı. Başkan’la nihayet bir araya geldi.

Fenerbahçe'de 3 hoca kovulmuştu! İşin aslı ortaya çıktı - Sayfa 2

VERİLER COMOLLI'DE: Verileri bilgisayarlardan sildikleri yönündeki bilginin yanlış olduğunu söyleyen antrenörlerin, “Bu kesinlikle doğru değil. Sezon başında Aykut Hoca’yla birlikte geçen sezonun bütün futbolcu verilerini Comolli’ye anlattık. Kocaman bu verileri bir rapor halinde Comolli’ye de vermişti” derken, “Ayrıca bu bilgiler iCloud’a (İnternet üzerinde bulut sunucusu) da aktarıldı ve orada duruyor” sözlerini kullandı.

Fenerbahçe'de 3 hoca kovulmuştu! İşin aslı ortaya çıktı - Sayfa 3

''MECBUREN GMAİL'E ATMAK ZORUNDAYIZ'':Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Başkan’a, “Size yanlı ve yanlış bilgiler aktarılıyor” diyen antrenörler verilerin dışarı sızdırıldığı konusunda ise, “Verilerin üçüncü şahıslara verildiği de doğru değil. Ipad ve Iphone kullanıyoruz, teknik veri aplikasyonu kullanmak için tüm bilgileri gmail’e atmak zorundayız. Çünkü aplikasyon sadece gmail ile çalışıyor. Verileri mecburen ‘gmail’ hesabımıza aktarmak zorundaydık” açıklaması yaptı.

Fenerbahçe'de 3 hoca kovulmuştu! İşin aslı ortaya çıktı - Sayfa 4

4 SAAT SÜREN GÖRÜŞME: Yaklaşık 4 saat süren görüşme sonrası Ali Koç’un antrenörlere bazı konularda hak verse de, ‘ayrılık’ kararından geri adım atmasının zor olduğu fakat üçlüyle dostane bir ilişkisi olacağını söylediği gelen haberler arasında.