Kadıköy'de penaltı rüzgarı! 22 dakikada...
Süper Lig’de ilk hafta kapanış maçında Fenerbahçe Gazişehir Gaziantepspor’u konuk etti.. Yeni sezona Gazişehir önünde başlayan Fenerbahçe, ilk 22 dakikada 3 penaltı buldu. Moses, birinde başarılı olurken, ikincisinde kaleci Günay'ın kurtarışı durdurdu, son atış Emre'nin oldu.
![Kadıköy'de penaltı rüzgarı! 22 dakikada... - Sayfa 1](https://i.internetspor.com/storage/files/images/2019/08/19/20190819-2-37819883-46905329-web-aSsx.jpg)
Süper Lig'de 2019-2020 sezonunu evinde Gazişehir maçıyla açan Fenerbahçe, penaltılarda rüzgar gibi başladı. Sarı-lacivertliler ilk 12 dakikada 2 penaltı buldu. İlk olarak 6. dakikada hakem Arda Kardeşler penaltı noktasını gösterdi.
![Kadıköy'de penaltı rüzgarı! 22 dakikada... - Sayfa 2](https://i.internetspor.com/storage/files/images/2019/08/19/20190819-2-37819883-46905330-web-uZI9.jpg)
Ardından 11. dakikada bu kez Emre yerde kalınca beyaz noktaya gidildi. İlkinde ters köşe yapan Moses, ikincisinde ise kaleci Günay'ı aşamadı.
![Kadıköy'de penaltı rüzgarı! 22 dakikada... - Sayfa 3](https://i.internetspor.com/storage/files/images/2019/08/19/20190819-2-37819883-46905331-web-aSE6.jpg)
22. dakikada bu kez elle oynama nedeniyle VAR desteğiyle bir penaltı daha geldi. Arda Kardeşler, VAR'A bakarak penaltıyı çaldı. Bu kez topun başına kaptan Emre geçti ve ağları sarstı.
![Kadıköy'de penaltı rüzgarı! 22 dakikada... - Sayfa 4](https://i.internetspor.com/storage/files/images/2019/08/19/20190819-2-37819883-46905332-web-jWWQ.jpg)
2018-19 sezonunda 34 haftada toplam 4 penaltı atan Fenerbahçe, yeni sezonun ilk maçında 3 penaltı birden buldu.