FENERBAHÇE

Ersun Yanal gidiyor mu kalıyor mu? Ali Koç kararını verdi

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın istenilen başarıyı sağlayamaması yönetimin yeni hoca arayışlarına girmesine sebep olmuştu. Son olarak Abdullah Avcı 'nın ismi gündeme gelmişti. Ancak Ali Koç son sözü söyledi ve Ersun Yanal ile ilgili kararını verdi.

Ersun Yanal gidiyor mu kalıyor mu? Ali Koç kararını verdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal ile ilgili kararını verdi. Büyük beklentilerle Fenerbahçe teknik direktörlüğe getirilen Ersun Yanal, dertlere derman olamasa da yönetimin desteğini kaybetmedi. Sezonun son 4 haftaya girilirken sarı-lacivertlilerin küme düşme endişesinden kurtulamaması Yanal’a yönelik eleştirileri artırdı. Ancak Başkan Ali Koç, tecrübeli teknik adama sahip çıktı.

Abdullah Avcı konusunu rafa kaldıran sarı-lacivertliler, Yanal’a tam destek verme kararı aldı. Başkan Vekili Semih Özsoy, gündemlerinde hoca değişikliği olmadığını açıkladı. Yönetim içinde de Yanal’a yönelik eleştiriler olmasına rağmen, Başkan Ali Koç’un Ersun Hoca’yla yola devam etmekte kararlı olduğu belirtildi.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ersun Yanal’dan yeni sezon planlaması ve istediği transferlere yönelik bilgi alan Başkan Ali Koç “Sana güvenimiz tam. Spekülasyonlara aldırma ve işine odaklan. Bu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz” sözleriyle tecrübeli çalıştırıcıya garanti verdi. 

Hoca başkana başarı sözü verdi

Kalan son dört haftada iyi futbol ve güzel sonuçlar beklediğini dile getiren Koç’un Yanal’a talep ettiği transferlerin yapılacağına dair söz verdiği de belirtildi. Fenerbahçe tribünlerinden de yavaş yavaş kendisine yönelik tepkiler gelmesi sebebiyle moralsiz olan Yanal’ın yüzü Ali Koç’un desteğiyle gülerken, hoca başkana başarı sözü verdi.

''Özlenen Fenerbahçe sahada olacak”

Ersun Yanal, kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağını belirterek “Yeni sezonda özlenen Fenerbahçe sahada olacak” dedi.

Yorumlar